14 ژانویه

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم یا آبدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی های زائد و صاف کردن شکم انجام می شود . با این جراحی نه تنها باعث از بین رفتن چربی در یک جلسه می شوید بلکه اگر فرد مراقبت های لازم را رعایت نماید چربی به شکم بازنمی گردد.

در صورتی که فرد دارای وزن ثابت باشد و از سلامت عمومی برخوردار باشد و انتظارات منطقی از جراحی داشته باشد می تواند جراحی آبدومینوپلاستی را انجام دهد.

افرادی که بارداری متعدد داشته اند دچار شلی و پوست اضافه در شکم شده اند کاندیدای مناسبی برای این جراحی هستند.

جراحی زیبایی شکم

نحوه جراحی زیبایی شکم

در ابتدا فرد تحت بیهوشی قرار می گردد جراح فوق تخصص پلاستیک برشی افقی بین خط رویش موی شرمگاه و ناف ایجاد می کند. پوست و بافت و عضلات شکل گرفته و موقعیت ناف نیز جا به جا می شود . در برخی موارد نیاز است تا چند روز لوله تخلیه در شکم بماند .

میزان برش بستگی به میزان تغییرات دارد . برش در برخی موارد در اطراف ناف زده می شود.

پزشک پوست شکم را بلند کرده و عضلاتی که دچار ضعف شده اند ترمیم می کنند. پوست اضافی برداشته می شود و سپس پوست برش خورده بخیه زده می شود.

بارداری بعد از جراحی زیبایی شکم

از آنجائیکه بارداری باعث تغییراتی در اندام فرد می شود و فرم شکم را تغییر می دهد در صورتی که قصد باردار شدن را دارید بهتر است جراحی زیبایی شکم را به بعد از زایمان موکول کنید .

مراقبت های قبل از جراحی زیبایی شکم

  • استراحت کردن در منزل
  • مصرف مایعات و نوشیدنی ها
  • اجتناب از انجام فعالیت های سنگین
  • بعد از گذشت 24 ساعت از جراحی استحمام بلامانع می باشد .
  • در صورت وجود درد و ناراحتی با تجویز پزشک متخصص می توان داروهای مسکن مصرف کرد.
  • بازگشت به زندگی روزمره و کار بعد از گذشت 1 الی 2 هفته بلامانع می باشد .
  • بعد از گذشت یک هفته از جراحی بیمار باید به پزشک خود مراجعه کند .

در این جلسه پزشک بخیه ها را می کشد و درن ها را از شکم خارج می کند. در برخی افراد امکان بازگشت به فعالیت روزمره بیشتر از 2 هفته زمان می برد .

پزشک فوق تخصص پلاستیک توصیه های لازم را به فرد می کند تا به بهبودی سریع زخم کمک کند. جلسات مراجعه ی بعدی 6 هفته و 6 ماه بعد از عمل می باشد .

هزینه جراحی پلاستیک شکم

هزینه جراحی زیبایی شکم به میزان برش ها و تغییرات اعمالی در پوست بستگی دارد . همچنین روش های مورد استفاده در این جراحی بر قیمت آن موثر می باشد .

  دکتر بهزاد خوروش

جراح پلاستیک – فوق تخصص جراحی پلاستیک

رینوپلاستی – لیفت صورت – جراحی بینی

درباره نویسنده

دکتر بهزاد خوروش | فوق تخصص جراحی پلاستیک
دکتر بهزاد خوروش فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و فک و صورت و همچنین عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضو انجمن جراحان پلاستیک امریکا می باشند. ایشان با علم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری جراحی زیبایی و پلاستیک از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

پاسخ

یک × 5 =