تزریق بوتاکس

تعریف تزریق بوتاکس

یکی از تکنیک های محبوب زیبایی ، جوان سازی پوست با تزریق بوتاکس است. بوتاکس سم باکتری بوتولونیوم است ، که به برطرف کردن و یا بهبودی چین و چروک های مقاوم صورت کمک می کند. این روش غیرجراحی، خطوط اخم بین ابروها ، چین های خارج چشم و چین های روی پیشانی را ، با چند تزریق کوچک از بین می برد.

تزریق بوتاکس

حقایقی درباره تزریق بوتاکس

منشا بوتاکس ، سم بوتولینوم ، از حدود یک قرن پیش شناخته شده است. از این ماده بیش از نیم قرن در اهداف پزشکی استفاده می شود.

یکی از تصورات غلط رایج درباره بوتاکس این است که ، ماهیچه های صورت را فلج می کند. این اتفاق در اثر تزریق مقادیر زیاد بوتاکس رخ می دهد ؛ ولی پزشکان سعی می کنند تنها مقادیری را تزریق کنند که تحت آن، بیمار قادر به انجام برخی فعالیت های محدود باشد.

بوتاکس ، مانع بیان حالات صورت نمی شود ؛ بلکه باعث می شود که بیمار دیگر قادر به اخم کردن یا حرکاتی که به صورت ناخواسته و از روی عادت در صورت اتفاق می افتد ، نباشد.

وقتی تزریق بدرستی انجام شود ، جز جراحان زیبایی آموزش دیده ، افراد دیگر متوجه نمی شوند که روند بوتاکس، انجام شده است. ولی در عین حال ، چهره بیمار شادتر و آرام تر به نظر می رسد.

در طول روند بوتاکس، چه اتفاقی می افتد ؟

نواحی تحت درمان با پاک کننده غیر الکلی پاک می شود. برخی پزشکان ، بی حسی موضعی را مورد استفاده قرار می دهند. سپس بوتاکس در نواحی مورد نظر ، تزریق می شود.

الگوهای تزریق متداول ، معمولاً شامل 4 یا 5 ناحیه در طرفین پیشانی و 2 یا 3 ناحیه در طرفین چشم ها می باشد. گاهی پزشکان ماهر، بر حسب نوع چروک و تاثیرات مطلوب برای بیمار ، تزریق را در نواحی بیشتری انجام می دهند.

اگر بعد از تزریق ، ناحیه ای دچار خونریزی شود ، فشرده می شود. هر چند گاهی ، یخ نیز مورد استفاده قرار می گیرد. ولی فشار مستقیم ، برای کنترل خونریزی و کبودی ، نسبت به استفاده از یخ ، تاثیرگذارتر است.

تزریق های بوتاکس اغلب در مطب پزشک انجام می شود. پزشک از یک سوزن برای تزریق مقادیر اندکی از سم بوتولینوم در پوست یا ماهیچه شما استفاده می کند. تعداد تزریق های مورد نیاز به فاکتورهای متعددی از قبیل وسعت ناحیه درمان ، بستگی دارد.

بعد از تزریق چه اقداماتی انجام می شود؟

بعد از تزریق ، بیمار در حالت قائم یا نیمه قائم بر روی میز آزمایش به مدت 2 تا 5 دقیقه قرار می گیرد ؛ تا این اطمینان حاصل شود که بعد از درمان، حال او خوب است. سپس بیمار باید از دراز کشیدن به مدت دو تا چهار ساعت اجتناب کند.

اگر بیمار نگران کبودشدن ناحیه درمان باشد ، در صورت امکان برای به حداقل رساندن کبودی ، حتماً باید از مصرف آسپرین و برخی داروهای مرتبط ، مثل ایبوپروفن یا ناپروکسن ، خودداری کند.

نواحی درمان شده را به مدت 24 ساعت مالش یا ماساژ ندهید. این کار در جلوگیری از پخش شدن سم به نواحی دیگر ، موثر می باشد. شما می توانید بلافاصله بعد از تزریق ، به فعالیت های نرمال خود بازگردید. به منظور آشنایی با موارد بیشتر به مقاله مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس مراجعه نمایید.

تزریق بوتاکس

بعضی از پزشکان ممکن است بیماران خود را به ورزش دادن ناحیه درمان ، چند روز بعد از درمان تشویق کنند. بعضی دیگر نیز بیماران را توصیه به عدم استفاده از ماهیچه های تحت درمان قرار گرفته، به مدت چند روز بعد از تزریق ، می کنند.

برخی نیز ممکن است به بیمارن توصیه نکنند ؛ که به منظور جلوگیری از خطر افزایش کبودی ، به مدت چند ساعت بعد از درمان ، از انجام فعالیت های سنگین ، خودداری نمایند.

پزشک یا متخصص خود را با دقت انتخاب کنید

بوتاکس تنها باید تحت مراقبت پزشک یا متخصص انجام شود. تزریق دقیق بوتاکس به منظور اجتناب از عوارض جانبی احتمالی آن ، حائز اهمیت می باشد. درمان بوتاکس در صورت اجرای ناصحیح ، می تواند خطرناک باشد.

بنابراین ، این تکنیک باید توسط یک فوق تخصص پلاستیک و زیبایی انجام شود که در زمینه اجرای درمان های بوتاکس ، دارای تجربه است. یک پزشک ماهر و با تجربه ، می تواند در خصوص روند و تعیین بهترین گزینه متناسب با نیازها و وضعیت سلامت تان ، به شما کمک قابل ملاحظه ای کند.

کلیات تزریق بوتاکس

  • مدت زمان تزریق:

حدود 10 تا 15 دقیقه.

  • اثرات جانبی:

بسته به اینکه بوتاکس کجا تزریق می شود ، اثرات جانبی ممکن است شامل سردرد ، علائم سرماخوردگی ، افتادگی پلک ها ، حالت تهوع باشد. کبودی موقت در جای تزریق عادی است. درد های صورت ، قرمزی در محل تزریق وضعف عضلات ، عکس العمل هایی هستند که کمتر پیش می آیند و نهایت چند ساعت طول می کشند.

  • بهبودی:

به سرعت ایجاد می شود و طول نمی کشد.

  • خطرات:

شامل خطرات جزئی و کوچک ، واکنش های حساسیتی.

  • نتایج:

اثرات تزریق بعد از 2 تا 3 روز شروع می شود ، در طول 2 تا 3 هفته به حداکثر می رسد و معمولاً 4 تا 6 ماه دوام دارد.

  • تکنیک:

مطالعه نشان داده که بوتاکس دردهای میگرنی ، تعریق زیاد ، چشمک زدن غیرارادی و گرفتگی عضلات گردن را تسلی می دهد.

  • وضعیت بیمار:

به صورت سرپایی و معمولاً در مطب انجام می گیرد.

  • بیهوشی:

ندارد.

تزریق بوتاکس

مزایای تزریق بوتاکس

روند سریع

درمان بوتاکس ، روشی است که می توانید در تایم استراحت کاری خود، انجام دهید. کل روند تزریق معمولاً بیشتر از ده دقیقه طول نمی کشد و همین امر ، آن را به یک گزینه فوق العاده برای افرادی که تایم فشرده ای دارند ، تبدیل کرده است.

همچنین مزیت دیگر آن ، عدم نیاز به ریکاوری می باشد ؛ که به شما این امکان را می دهد ، تا بلافاصله به زندگی نرمال خود بازگردید.

نتایج سریع

درمان های بوتاکس ، با تزریق به وسیله سوزن های ریز انجام می شود ؛ که تقریباً شبیه جراحی لیفت صورت است و آن را به یکی از حداقل تهاجمی ترین تکنیک های جراحی ، تبدیل کرده است.

مقرون به صرفه بودن

تزریق یک واحد بوتاکس ، معمولاً هزینه زیادی ندارد و برای بسیاری از افراد ، یکی از مقرون به صرفه ترین تکنیک های زیبایی به شمار می آید.

خطرات و عوارض جانبی کمتر

اگر تزریق به صورت صحیح صورت گیرد ، در نواحی دیگر پخش نمی شود. این امر باعث می شود که این تکنیک در مقایسه با دیگر پیشرفت های جراحی، دارای خطرات کمتری باشد. بیشتر عوارض جانبی این تکنیک درمانی ، ظرف چند روز ناپدید می شوند.

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است ؟

هزینه تزریق کردن بوتاکس ، بر حسب نوع عملکرد ، متغیر است. تعداد تزریق های مورد نیاز در افراد مختلف ، متفاوت می باشد و همین امر بر روی هزینه نهایی ، اثر می گذارد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button