کاشت گونه و چانه

کاشت گونه و چانه

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه کاشت گونه و چانه با ما همراه باشید.

 کاشت گونه ( پروتز گونه ):

 • تعریف:

کاشت گونه روشی موثر در افزایش فرم، برجستگی و متوازن کردن صورت یک فرد است. این به روش های گوناگون انجام می شود. استفاده از مواد مصنوعی مانند آلودرم، سیلیکون یا Gore-tex تقویت گونه همچنین با تزریق چربی نیز انجام می شود که نگاه خسته و چشمان گود رفته را تا حدی اصلاح می کند.

در واقع می توان گفت پروتز گونه ، مقدمه ای جهت برجسته کردن استخوان های گونه بوده و سبب می شود ، گونه های افراد از هماهنگی و استحکام بیشتری برخوردار شوند.

لازم به تذکر است در بسیاری از مواقع به منظور افزایش برجستگی گونه ، مقداری از چربی های ناحیه زیرین گونه ، برداشته می شود.

پروتز گونه و چانه

 • مدت زمان عمل:

مدت زمان مورد نیاز به منظور انجام جراحی پروتز گونه ، بسته به پارامترهای بسیاری در هر فرد متغیر می باشد ؛ اما در حالت کلی گفته می شود جراحی پروتز گونه ، 2 ساعت به طول می انجامد.

پروتز گونه

 • بهبودی:

محدودیت های رژیم غذایی و محدودیت های فعالیتی بسته به نحوه عمل شما دارد. توانایی حرکت دادن دهان و لب های تان ممکن است به طور موقت کم شود. زمان بهبودی بین 1 تا 2 ماه می باشد.

زمان بازگشت به محل کار: 1 تا 2 هفته بعد از جراحی است.

 • خطرات:

ندرتاً عفونت احتمالی ( که ممکن است پروتز نیاز به تعویض داشته باشد ) و جایگذاری نامناسب ( که منجر به عمل ثانویه می شود )، هماتوم، بی حسی در اثر آسیب اعصاب.

از دیگر عوارض ناشی از جراحی پروتز گونه ، باید به جابجایی پروتز ، کبودی و تورم اشاره کنیم.

لازم به ذکر است بروز مواردی که در فوق به آن ها اشاره شده است ، تنها در صورتی رخ می دهد که جراح انتخابی بیمار ، در این زمینه مهارت و تجربه مورد نیاز را نداشته باشد و هم چنین بیماران نسبت به رعایت نکات قبل و بعد از آن توجه نشان نداده باشند ؛ بنابراین می توان گفت با انتخاب بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و همینطور رعایت دستورالعمل های ذکر شده ، هیچ گونه خطری بیماران را تهدید نکرده و دچار عوارض نمی شوند.

پروتز گونه

 • نتایج:

پروتزهای گونه دائمی هستند، در برخی موارد، بسته به ماده استفاده شده نیاز به تعویض دارند.

 • تکنیک عمل:

اگر چه پروتز گونه با روش های زیبایی دیگر مانند لیفت صورت ، لیفت پیشانی یا جراحی پلک ممکن است همراه باشد. پروتزها ممکن است از بین شکاف هایی کار گذاشته شوند. برش ها ممکن است در لثه فوقانی و گاهی اوقات از پلک تحتانی است.

امکان ایجاد برش در ناحیه پایینی گونه از داخل دهان نیز وجود دارد ، در این روش فوق تخصص پلاستیک ، در ناحیه پایینی استخوان برش های مورد نیاز را ایجاد کرده و سپس پروتز گونه را جاسازی می کند.

 • شرایط بیمار:

بستری موقت

 • بیهوشی:

موضعی یا بیهوشی نسبی

پروتز چانه (منتوپلاستی)

 • تعریف:

تغییر شکل چانه با گذاشتن پروتز یا بریدن استخوان چانه و جلو آوردن و یا عقب بردن آن. پروتز چانه اغلب با جراحی بینی یا لیفت کامل صورت ، انجام می گردد. پروتزها شامل سیلیکون جامد و یا چربی بدن بیمار می باشند.

 • مدت زمان عمل:

بین 30 دقیقه تا 2 ساعت وابسته به چگونگی عمل، طول می کشد.

 • اثرات جانبی:

مشکل در صحبت کردن و خندیدن برای چندین روز بعد از عمل جراحی. اگر شما بخیه درون دهانی داشته باشید برای چندین روز رژیم مایع دارید.

منتوپلاستی

 • بهبودی:

اگر بیمار، بخیه داخل دهان داشته باشد چندین روز، رژیم مایعات دارد. بیماران می توانند بعد از یک هفته در سرکار حاضر شوند.

 • خطرات:

ندرتاً خونریزی احتمالی، عفونت، بی حسی ناحیه چانه.

میزان تاثیر گذاری فوق تخصص پلاستیک و رعایت مراقبت های مورد نیاز توسط بیماران ، در نتایج دریافتی از جراحی پروتز چانه ، بسیار زیاد است و می تواند بروز عوارض احتمالی را تا حد زیادی کاهش دهد ؛ بنابراین علاوه بر دقت در انتخاب جراح پلاستیک ، نسبت به رعایت دستورالعمل های قبل و بعد از جراحی پروتز چانه ، نیز توجه نشان داده و سهل انگاری نکنید.

 • نتایج:

اثرات آن بعد از چندین ماه مشخص و به خوبی قابل مشاهده می شود. پروتزهای چربی ممکن است جذب بدن شوند.

آیا نتایج پروتز چانه دائمی است ؟

نتایج به دست آمده از جراحی پروتز چانه ، دائمی می باشد ؛ لازم به ذکر است در برخی از مواقع نیاز به تعویض پروتز است.

منتوپلاستی

 • روش عمل:

برخی پروتزهای چانه معمولاً از برش در لثه پایین و گاهی از برش زیر چانه استفاده می گردد.

پروتز چانه اغلب با ساکشن غبغب و گردن همراه است.

 • وضعیت بیمار:

سرپایی، معمولاً سرپایی در مطب یا کلینیک انجام می گردد.

 • بیهوشی:

معمولاً موضعی با بیهوشی نسبی

مراقبت های پس از پروتز گونه و چانه

 1. استفاده از کمپرس یخ ، سبب کاهش تورم و کبودی ناشی از جراحی پروتز گونه و چانه می شود ؛ بنابراین استفاده از آن را در روزهای ابتدائی پس از عمل فراموش نکنید.
 2. مصرف منظم و مرتب داروهای تجویزی پزشک ، سبب تسریع در بهبودی می شوند ؛ بنابراین در این باره سهل انگاری نکنید.
 3. گرما ، یکی از عواملی است که تورم و کبودی را افزایش می دهد ؛ از این رو توصیه می شود در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 4. طبق توصیه فوق تخصص پلاستیک ، بهتر است بانوانی که جراحی پروتز گونه و چانه انجام داده اند ، تا مدتی از لوازم آرایشی استفاده نکنند.
 5. انجام ورزش های سنگین پس از جراحی پروتز گونه ، نیازمند گذشت حداقل چند هفته از انجام آن می باشد.
 6. مصرف آب آناناس و آب کرفس ، تاثیر به سزایی در رفع تورم و کبودی های ناشی از جراحی پروتز گونه و چانه دارد ؛ بنابراین این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 7. در صورت احساس درد پس از اجازه از پزشک معالج خود ، اقدام به مصرف مسکن نمایید.
 8. طبق توصیه پزشک ، افراد باید از ماساژ صورت خود اجتناب ورزند.
 9. افرادی که برش های مورد نیاز جهت کارگذاری پروتز چانه و گونه ، درون دهان آن ها ایجاد شده است ؛ باید تا مدتی مواد غذایی آبکی را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

آیا جای اسکار ناشی از پروتز گونه ، چانه ، از بین می روند ؟

در اکثر مواقع برش های مورد نیاز جهت انجام کاشت گونه و چانه ، در داخل دهان ایجاد می شوند ؛ بنابراین امکان باقی ماندن اسکار ناشی از آن ها بر روی سطح خارجی پوست صورت ، وجود ندارد.

هزینه پروتز گونه ، چانه

تعیین هزینه کاشت گونه و چانه ، نیازمند انجام معاینات مورد نیاز و بررسی پارامترهای گوناگونی می باشد ، از این رو هزینه آن در هر فرد متغیر است ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره باید به فوق تخصص پلاستیک ، مراجعه کرده و تحت معاینه قرار بگیرید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button