اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی از مسائل مهم قبل از برنامه ریزی برای انجام جراحی بینی می باشد که تاثیر بسزایی در موفقیت آمیزتر بودن عمل بینی خواهد داشت.

جراحی بینی با هدف تغییر در ظاهر بینی به منظور رسیدن به ظاهری زیبا و متناسب با دیگر اجزای صورت انجام می گیرد.

با رعایت توصیه های قبل از عمل زیبایی بینی که توسط جراح بینی بازگو خواهد شد می توان جراحی بینی ایمنی با نتایج مطلوب را تجربه کرد.

همانطور که گفته شد یکی از تاثیر گذار ترین عوامل در نتیجه جراحی زیبایی بینی ، رعایت نکات قبل و بعد از عمل بینی می باشد ؛ به همین علت در این مقاله به معرفی مهم ترین نکات قبل از جراحی بینی پرداخته شده است ، با مطالعه و رعایت آن ها از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات و مراقبت ها از یک ماه قبل از عمل بینی تا روز جراحی

3 تا 4 هفته قبل از جراحی بینی

انجام ارزیابی پزشکی

با جراح خود جهت تکمیل تست های آزمایشگاهی و ارزیابی های لازم قبل از جراحی، ملاقاتی را تنظیم کنید. اگر مشکل پزشکی داشته باشید که نیاز باشد قبل از جراحی مدیریت و بهینه سازی شود، ممکن است جراح، قبل از عمل بینی شما را به یک متخصص، ارجاع دهد. لطفاً کلیه دستورالعمل های تجویز شده توسط جراح را 2 تا 4 هفته قبل از جراحی، تکمیل کنید.

آکوتان

اگر در سال های اخیر برای درمان آکنه، آکوتان مصرف کرده اید، حتماً به جراح اطلاع دهید؛ چون این ماده خطر بزرگی در فرایند بهبود به شمار می آید.

هماهنگی های لازم برای کار و ریکاوری

هماهنگی های لازم برای مرخصی گرفتن از محل کار یا کنار گذاشتن فعالیت های سنگین در طول دوره ریکاوری را انجام دهید. بخصوص اگر بچه کوچک دارید، از یک نفر برای انجام کارهایتان کمک بگیرید.

سیگار کشیدن

مصرف تنباکو، سیگار و نیکوتین، باعث کند شدن روند بهبود زخم و طولانی شدن آن و نیز ایجاد اسکارهای بیشتر می شود. ما توصیه می کنیم حداقل 4 هفته قبل از جراحی، سیگار کشیدن را ترک کنید.

2 هفته قبل از جراحی

جلسه ملاقات قبل از جراحی

حتما در جلسه ملاقات با جراح، قبل از جراحی شرکت کنید. در این جلسه، با جراح، دوباره طرح جراحی را مرور کرده و جزئیات لجستیک جراحی را بررسی کنید. کلیه سوالات خود را از جراح بپرسید.

محدودیت های رژیم غذایی و مکمل ها

از غذاها، نوشیدنی ها و مکمل های گیاهی که می تواند باعث افزایش خطر خونریزی و کبودی شود، اجتناب کنید. از مصرف آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن، موترین، رقیق کننده های خون، روغن ماهی امگا 3، آجیل، تخمه، آووکادو و الکل خودداری کنید. از تیلنول به جای دیگر داروهای مسکن بدون نسخه استفاده کنید. یک لیست جامع به طور جداگانه در اختیار شما قرار داده می شود.

ویتامین C مصرف نکنید. مصرف ویتامین C را قبل از جراحی، کنار بگذارید، چون این ویتامین، باعث افزایش اسکار می شود.

ویتامین E مصرف نکنید. مصرف مکمل های ویتامین E را قبل از جراحی و بلافاصله بعد از جراحی، متوقف کنید، چون این ماده باعث افزایش خونریزی می شود.

داروهای تجویز شده توسط جراح را قبل از جراحی، تهیه کنید. حتماً اطلاعات لازم در خصوص نحوه و زمان مصرف آنها را کسب نمایید. ما پیشنهاد می کنیم برای پیگیری مصرف صحیح داروهای تجویز شده، از یک دفترچه یادداشت استفاده کنید.

1 هفته قبل از جراحی

دستورالعمل های داده شده را مرور کنید. از یکی از دوستان یا آشنایان بخواهید تا در روز جراحی، بعد از عمل بینی شما را به منزل بازگردانده و حداقل به مدت 24 ساعت بعد از جراحی از شما مراقبت کند.

مصرف قرص های آرنیکا را 2 روز قبل از جراحی، آغاز کنید. یک قرص را در صبح و یکی را در شب مصرف کرده و این روند مصرف را تا تمام شدن تمام قرص های موجود در قوطی، ادامه دهید.

شب قبل از جراحی

بعد از گذشت نیمه شب روز قبل از جراحی، چیزی نخورید و نیاشامید. اگر لازم است داروی تجویز شده ای را مصرف کنید، همراه آن، تنها اندکی آب بنوشید.

محلی را در منزل برای استراحت کردن آماده کنید. بالش، پتو، کتاب، تلوزیون، نوشیدنی، خوردنی، کمپرس یخ، و هر چیز دیگری که به شما برای داشتن یک ریکاوری راحت کمک می کند، تهیه کنید.

روز جراحی

لباس راحت و گشاد بپوشید. لباسی بپوشید که از جلو با دکمه یا زیپ بسته شود.

از مصرف لوسیون، کرم ضد آفتاب، ریمل، لاک، آرایش کردن، انداختن زیورآلات، کرم های آرایشی، یا محصولات مو، خودداری کنید.

لطفاً قبل از جراحی در صورت داشتن لنز، آنها را از چشمانتان خارج کنید.

در صبح روز جراحی، موهایتان را بشویید.

کلیات اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. دو هفته قبل از جراحی بینی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری نمایید به این دلیل که باعث کاهش اکسیژن موجود در خون حین عمل جراحی بینی خواهد شد.
 2. انجام آزمایش خون قبل از عمل بینی که جراح فوق تخصص پلاستیک برای شما تجویز نموده است را انجام دهید و آزمایشات قبل از عمل جراحی بینی را روز تعیین شده برای عمل بینی همراه داشته باشید.
 3. چنانچه بیماری خاصی دارید و تحت درمان داروی خاصی هستید یا حتی به داروی خاصی حساسیت دارید جراح بینی خود را مطلع سازید.
 4. کسانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، باید در روز مشاوره با جراح بینی ، ایشان را از سوابق پزشکی خود ، مطلع نمایند.
 5. افراد در روز جراحی زیبایی بینی ، باید تمامی مدارک پزشکی خود را به همراه داشته باشند

اقدامات قبل از جراحی بینی 2

نکات دیگر اقدامات قبل از جراحی بینی

 • چنانچه دچار سرماخوردگی هستید تا بهبودی کامل جراحی بینی را به تعویق بیاندازید.
 • در صورتی که طی یکسال گذشته عمل جراحی بینی انجام داده اید جراح بینی خود را مطلع سازید.
 • روز جراحی بینی خانم ها باید بدون لاک ناخن و حتی ناخن مصنوعی و بدون داشتن آرایش مراجعه نمایند.
 • در روز جراحی بینی یک لباس راحتی که دارای دکمه از جلو باشد تن کنید تا هنگام تعویض لباس با بینی تماسی نداشته باشد.
 • یک ساعت قبل از زمان معین شده با یک یا دو همراه به کلینیک مراجعه نمایید.
 • قبل از مراجعه یا شب قبل از جراحی بینی استحمام نمایید.
 • در صورتی که از لنز چشمی استفاده می نمایید قبل از جراحی بینی آن را خارج نمایید.

مصرف دارو قبل از عمل بینی

جراح زیبایی بینی ، به کسانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، توصیه می کند از مدتی قبل از انجام عمل بینی ، از مصرف برخی از داروهای گیاهی و شمیایی همچون آسپرین ، بروفن و از این قبیل موارد که سبب اختلال در انعقاد خون شده پرهیز کنند چرا که مصرف این موارد اکسیژن رسانی در حین عمل را با مشکل مواجه می کند.

اقدامات شب قبل از عمل بینی

 1. کسانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، بهتر است شب قبل از عمل بینی شام سبک میل کرده و از 8 ساعت قبل از جراحی بینی ، از خوردن و آشامیدن خودداری نمایند ؛ چرا که افراد در روز عمل زیبایی بینی ، باید ناشتا باشند.
 2. بهتر است آقایانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، شب قبل از عمل بینی صورت خود را اصلاح نمایند.
 3. افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند ، باید شب قبل از عمل زیبایی بینی استحمام کنند ؛ چرا که آن ها تا مدتی پس از انجام جراحی زیبایی بینی ، اجازه شستن سر خود را ندارند ؛ اما لازم به تذکر است که شستن گردن به پایین ایرادی ندارد.

نقش جراح بینی در نتیجه جراحی بینی

انتخاب جراح بینی از اولین و اساسی ترین مراحل قبل از جراحی بینی است و تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی بینی ایفا خواهد نمود.

افراد با انتخاب بهترین جراح بینی می توانند عمل بینی موفق با نتایج مطلوب و مورد رضایت را برای خود به ارمغان آورد.

جراحی بینی عملی اورژانسی نیست و فرد زمان کافی را برای انجام تحقیق بررسی و انتخاب بهترین جراح بینی را دارد.

جراح بینی در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی در مورد مراقبت های قبل از عمل بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی توصیه های لازم را بیان خواهد نمود.

اقدامات قبل از جراحی بینی 3

خصوصیات بهترین جراح بینی

 • سلامت فرد را اولویت کار خود قرار دهد.
 • با علم زیبایی شناسی آشنایی داشته باشد.
 • قدرت تجسم بینی را بعد از جراحی بینی داشته باشد و تا بتواند دیگاه کلی از نتیجه جراحی بینی به فرد بدهد.
 • توانایی انجام انواع جراحی بینی را روی بینی های مختلف با مشکلات گوناگون داشته باشد.
 • میزان رضایت مندی افراد از انجام جراحی بینی بالا باشد.
 • با صبر و حوصله برای بیمار وقت بگذارد و به انتظار آن در مورد جراحی بینی گوش کند و بهترین تکنیک را برای ایجاد بینی زیبا و متناسب با چهره فرد به کار ببرد.
 • جلسات مراجعه بعدی بعد از عمل بینی را برای فرد معین نماید.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button