جراحی بینی کج

جراحی بینی کج

جراحی بینی کج از شایع ترین نوع جراحی بینی است و با هدف ایجاد تقارن در بینی انجام می شود.

جراحي بيني کج به دو روش انجام می گیرد :

  1. جراحی بینی به روش باز : در این روش ، یک برش کوچک بر روی ناحیه کلوملا ایجاد می گردد و به منظور ایجاد تغییرات مورد نیاز بر روی بینی پوست از اسکلت بینی جدا می شود.
  2. جراحی بینی به روش بسته : در این روش ، تمامی برش ها در داخل بینی زده شده و بر روی ناحیه کلوملا هیچ نوع برشی ایجاد نمی شود.

ویژگی های بینی کج

وجود تقارن بین دو نیمه چپ و راست بینی ، از معیارهای زیبایی بینی به شمار می رود. در بینی های کج ، بینی نا متقارن می باشد و طبیعتا سایر اجزای صورت را نیز تحت الشعاع قرار داده و ظاهری نامتناسب در چهره فرد ایجاد می نماید.

جراحی بینی کج

دلایل کجی بینی

  • ژنتیک
  • اصابت ضربه به بینی
  • شکستگی بینی

علائم بینی کج

کج بودن بینی در افراد منجر به بروز موارد زیر می گردد :

  • خرخر هنگام خواب
  • سینوزیت و سر درد
  • خشکی دهان
  • احساس ناراحتی در مجاری تحتانی تنفسی

تفاوت بینی کج با انحراف بینی

منظور از کج بودن بینی کجی در ظاهر بینی است و منظور از انحراف بینی کج بودن تیغه داخل بینی بوده و علاوه بر فرم بینی ، در برخی مواقع عملکرد بینی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. لذا انحراف بینی یک عمل درمانی به حساب می آید.

نقش جراح بینی در جراحی بینی کج

درمان کجی بینی بدون جراحی ، امکان پذیر نیست و تنها راه درمان کجی بینی جراحی بینی می باشد .

جراحي بيني کج به دلیل حساسیت و دشواری بسیار به مهارت ویژه ای نیاز دارد ؛ بنابراین ، باید توسط جراح بینی متبحر و مجرب انجام گیرد.

در برخی موارد به دلیل عدم تبحر جراح بینی ، عوارضی از قبیل کج شدن بینی بعد از عمل ، ورم نامتقارن بینی ، باقی ماندن بینی به همان شکل قبلی خود را مجدد به دنبال خواهد داشت که منجر به انجام جراحی مجدد می گردد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی کج

دریافت نتایج مطلوب از عمل بینی ، علاوه بر میزان مهارت و تجربه جراح بینی به چگونگی رعایت نکات پس از عمل بینی کج نیز بستگی دارد و مستلزم دقت بسیار بیماران است ؛ از این رو ، ما در ادامه به شرح مهم ترین مراقبت های پس از جراحی بینی ، پرداخته ایم ، با ما همراه بوده و در رعایت موارد ذکر شده ، بسیار دقت نمایید تا بدین ترتیب ، بهترین نتایج را از عمل بینی دریافت کرده و همچنین ، از بروز عوارض ناشی از آن نیز جلوگیری نمایید.

  1. در دوران نقاهت عمل بینی کج ، از فین کردن خودداری نمایید.
  2. تا مدتی پس از جراحی بینی ، باید با دهان باز عطسه کنید.
  3. در دوران نقاهت عمل جراحی بینی ، نیاز به کنترل خمیازه نمی باشد ؛ تنها در حین خمیازه کشیدن ، به منظور جلوگیری از پاره شدن بخیه های عمل بینی ، اطراف بینی خود را با دست نگه دارید.
  4. استفاده از نی ، جهت نوشیدن مایعات در دوران نقاهت جراحی بینی ، ممنوع می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید به مقاله مربوطه مراقبت های بعد از جراحی بینی که در سایت موجود است ، مراجعه نمایید.

هزینه جراحی بینی کج چقدر است ؟

هزینه عمل کجی بینی در هر شخص ، با توجه به فاکتورهای متعدد متغیر می باشد ؛ به همین علت ، گفته می شود اطلاع از هزینه نهایی عمل جراحی بینی کج ، مستلزم مراجعه متخصص گوش و حلق و بینی است ؛ ایشان پس از انجام معاینات مورد نیاز ، هزینه قطعی جراحی بینی را به شما اعلام می کنند.

آیا بیمه هزینه جراحی بینی کج را تحت پوشش قرار می دهد ؟

شرکت های بیمه ؛ تنها هزینه جراحی های درمانی را متقبل می شوند و بابت جراحی های زیبایی ، هزینه ای را پرداخت نمی کنند ؛ بنابراین ، افراد باید تمام هزینه جراحی های زیبایی را خود پرداخت کنند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button