28 ژانویه

جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته با هدف ترمیم استخوان بینی که بر اثر ضرب دیدگی ، تصادف ، ورزش های رزمی و غیره دچار شکستگی و آسیب دیدگی شده است انجام می شود.

توصیه می شود اشخاصی که دچار شکستگی بینی شده اند برای جا انداختن بینی شکسته سریعا یا نهایتا تا یک هفته به جراح بینی مراجعه نمایند و بعد از گذشت این مدت باید روی بینی شکسته فرد بعد از ۶ماه جراحی زیبایی بینی انجام شود.

زمان مناسب برای انجام جراحی بینی شکسته

یک سوم اسکلت بینی را استخوان و دو سوم آن را غضروف تشکیل داده است. میزان شکستگی بینی به شدت ضربه وارد شده به بینی بستگی دارد.

در برخی موارد شدت ضربه وارد شده به غضروف بینی به حدی شدید است که موجب جا به جا شدن استخوان و غضروف بینی خواهد شد در این شرایط علاوه بر مشکل زیبایی در عملکرد تنفسی نیز اختلال ایجاد خواهد شد.

فرد باید سریعا برای جا انداختن بینی شکسته اقدام کند تا انجام آن راحت تر باشد و نتیجه مطلوبی حاصل شود، عواقب مراجعه دیرتر این است که استخوان های شکسته بینی به صورت نامناسب به یکدیگر جوش می خورد و تنها راه درمان جراحی بینی خواهد بود.

جراحی بینی شکسته

عوارض شکستگی بینی

  • انحراف ظاهری بینی
  • انحراف سپتوم یا تیغه بینی
  • خونریزی ، ترک خوردگی ، چرخش ایجاد بدشکلی بینی
  • پارگی غضروف بینی و عدم تقارن بینی
  • بینی دچار تورم و کبودی شده و اطراف بینی به لمس حساس خواهد شد.

نحوه جراحی بینی شکسته به چه صورت می باشد ؟

جراح فوق تخصص پلاستیک بینی بعد از بررسی عکس شکستگی بینی ، جراحی بینی را تحت بیهوشی عمومی طی حدود دو و ساعت و نیم انجام می دهد.

جراحی بینی شکسته با یکی از تکنیک های جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام خواهد شد.

جراح بینی ایراداتی که بر اثر شکستگی بینی ایجاد شده است را رفع می کند و اگر فرد دچار مشکلات تنفسی باشد، مشکلات برطرف می شود.

بعد از عمل بینی شکسته ، به مدت یک هفته روی بینی گچ گذاشته می شود تا از بینی جراحی شده محافظ کند در این مدت باید مراقب باشید گچ بینی یا اسپلینت بینی خیس نشود.

هزینه جراحی بینی شکسته چقدر می باشد؟

هزینه عمل شکستگی بینی بر اساس فاکتورهایی از قبیل میزان شکستگی و دستمزد جراح بینی و متخصص بیهوشی ، هزینه کلینیک و اتاق عمل محاسبه می شود و بعد از اولین جلسه معاینه بالینی به فرد اعلام خواهد شد.

  دکتر بهزاد خوروش

جراح پلاستیک – فوق تخصص جراحی پلاستیک

جراحی زیبایی سینه – پروتز سینه – ماموپلاستی

درباره نویسنده

دکتر بهزاد خوروش | فوق تخصص جراحی پلاستیک
دکتر بهزاد خوروش فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و فک و صورت و همچنین عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضو انجمن جراحان پلاستیک امریکا می باشند. ایشان با علم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری جراحی زیبایی و پلاستیک از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

پاسخ

1 + 11 =