زمان مطالعه: 3 دقیقه

به طور کلی لیفت صورت با نخ یکی از محبوب ترین روشهای لیفتینگ صورت می باشد که برای رفع چین و چروک های صورت و جوان کردن آن به کار می رود. مطلبی که ممکن است ذهن افراد را درگیر خود کند ، جنس و نوع نخ مورد استفاده برای لیفت صورت می باشد که در این مطلب به طور کامل آن را برای شما بازگو کرده ایم.

انواع نخ لیفت

انواع نخ لیفت صورت

برای انجام لیفت صورت و یا گردن می توان از 3 نوع نخ استفاده کرد. که این موارد شامل نخ های PDO , PLA, PCA می باشد که هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که برای بیماران متعدد مناسب اند. اما اگر بخواهیم به طور کلی و دقیق این نخ ها را بررسی کنیم ، باید گفت که گونه ای از این نخ های لیفت قابل جذب و برخی از آنها قابل جذب نیستند و مدت طولانی در بدن باقی خواهند ماند.
بنابراین اصلی ترین دسته بندی که می تن برای انواع نخ لیفت به کاربرد شامل موارد زیر هستند:

  • انواع نخ های قابل جذب به بدن (بعد از مدتی کامل جذب بدن خواهند شد)
  • انواع نخ های غیر قابل جذب (جذب نخواهند شد یا از زمان بیشتری برای جذب برخوردارند)
  • نخ هایی که علاوه بر لیفتینگ صورت باعث بهبود وضعیت پوست و کلاژن سازی آن نیز می شوند (نخ های گره دار)
  • نخ های ترکیبی (ترکیب نخ های جذبی و غیر جذبی که بعد از مدتی باعث تکه تکه شدن می شوند)

میزان ماندگاری نخ لیفت

اصلی ترین میزان ماندگاری و علت آن نوع نخ لیفت ، ویژگی های فردی و شرایط پوستی فرد و حتی نوع مراقبت ها وابسته است. البته که میزان ماندگاری لیفتینگ صورت با نخ از 6 الی 12 ماه متغیر است .
برای مثال نخ های PLA میانگین 12 ماه ماندگاری داشته و معمولا برای فرم دهی و حجیم سازی نواحی فرو رفته صورت کاربرد دارند. یا نخ های PDO از دسته نخ های با ماندگاری میانگین 6 ماه می باشد که معمولا مناسب کانتور صورت و کشیدن پوست صورت کاربرد دارد.

ویژگی های نخ لیفت

نخ لیفت دارای 3 ویژگی اصلی از جمله ماندگاری ، جذبی یا غیر قابل جذبی و بافت، طول از هم متمایز می شوند که به طور دقیق تر عبارت اند از:
ویژگی نخ بر اساس نوع جذب: یکی از نخ هایی که بر اساس زمان جذب شدنشان دسته بندی می شوند ، نخ PDO می باشد. این نخ بعد از گذشت حدود 6 ماه به بدن جذب شده و بعد از این مدت ، آثار لیفت نیز از بین خواهد رفت.
سایز یا طول نخ: این دسته از نخ های لیفت شامل انواعی که بر اساس طول و اندازه دسته بندی می شوند. به عنوان مثال نخی که برای لیفت نواحی کوچک تر مانند بینی مورد استفاده قرار می گیرد؛ شامل نخ کوتاه تری می باشد و نخ های مورد استفاده برای نواحی دیگر صورت بلند تر هستند.
نوع و بافت نخ: بافت نخ که صاف یا خاردار(به نخ های پیچ دار نیز شناخته می شوند) باشد و چه کاربردی برای پوست به همراه دارد.

آیا جنس نخ لیفت در لیفتینگ تاثیر دارد؟

بله می توان گفت که تا حدودی جنس نخ لیفت بر نتیجه نهایی و میزان ماندگاری نیز تاثیرگذار است؛ در برخی موارد افراد علاوه بر لیفت صورت ، به کلاژن سازی پوست و بهبود وضعیت ظاهری آن نیز خواهند داشت. یا برخی دیگر افراد، نخ های غیر قابل جذب که از نتایج طولانی تری برخوردارند را ترجیح می دهند؛ گر این بیمار نخ PDO را انتخاب کند ، تاثیر لیفت بعد از 6 ماه ناپدید خواهد شد بنابراین این بیمار باید نخ های غیر قابل جذب که مدت طولانی تری در بدن باقی می مانند را انتخاب کنند.

بهترین نخ برای لیفت صورت

نمی توان گفت که بهترین نخ لیفت یک برند و یک محصول است ؛ چرا که کاربرد هر فرد از نخ لیفت متفاوت بوده و علاوه بر آن جنس پوست ، میزان ماندگاری که افراد مد نظر دارند ، نواحی که قرار است لیفت صورت گیرد نیز متفاوت است.
بنابراین نمی توان تعیین کرد که بهترین نخ برای همه افراد یک برند و نوع نخ است.
نکته پایانی
لیفت صورت با نخ یک روش کم تهاجم و بدون نیاز به جراحی می باشد که برای لیفت صورت و یا جوان کردن آن به کار برده می شود. البته که باید در نظر داشت در برخی موارد از لیفت با نخ برای کانتور کردن یا فرم دهی (از جمله بینی) مورد استفاده قرار میگیرد. بنابراین باید در نظر داشته باشید که هنگام انتخاب این روش برای جوانسازی پوست حتما از نخ متناسب با نیاز شما استفاده شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]