زمان مطالعه: 3 دقیقه

تزریق چربی به باسن یکی از بهترین و بی خطر ترین عمل های زیبایی می باشد که به دست جراح پلاستیک انجام می شود. برای انجام این عمل پزشک معمولا چربی را با استفاده از روش هایی چون لیپوماتیک از بدن خارج و به نواحی باسن تزریق می کند.
تزریق به باسن موجب برجسته شدن و فرم دهی به باسن شده و تاثیرات زیادی بر اندام افراد دارد. در ادامه همراه ما باشید تا به طور دقیق با این عمل بسیار ساده آشنا شوید.

تزریق چربی به باسن

تزریق چربی به باسن چیست؟

تزریق چربی به باسن ، یک عمل بسیار ساده اما حساس است که امروزه از آن برای حجیم سازی ، رفع افتادگی باسن و فرم دهی باسن استفاده می شود. به صورت کلی بزرگ کردن باسن یک موضوع کاملا سلیقه ای است که بیشتر خانمها به آن علاقه دارند و به روشهای متعددی از جمله تزریق آن را انجام می دهند.
تزریق باسن به این صورت است که پزشک در آن اقدام به دریافت چربی های اضافه ناحیه شکم ، پهلو و سایر نواحی بدن کرده و بعد از اعمال تغییرات مورد نیاز ، آن را به باسن تزریق می کند. البته که دریافت چربی برای همه از یک نقطه بدن نبوده و با توجه به شرایط جسمانی افراد متفاوت است. علاوه بر آن پزشک باید در نظر داشته باشد که تزریق چربی به گونه ای انجام شود که باعث ایجاد تعادل و هارمونی در میان اجزای بدن ایجاد کند.

تزریق چربی برای چه کسانی مناسب است؟

باید بدانید که علاوه بر ساده بودن این عمل ، تزریق برای آنها توصیه نشده و در مقابل تزریق چربی برای برخی افراد از نتایج عالی برخوردار خواهد بود.

 • آزمایش های شما نشان دهنده بیماری یا مشکل خاصی نباشد.
 • به بیماری های پیش زمینه ای از جمله دیابت که سبب اختلال بهبود زخم می شود مبتلا نباشید
 • سیگار نمی کشید یا از نوشیدنی های الکلی استفاده نمی کنید
 • در نواحی دیگر بدن دارای چربی هستید
 • دچار افتادگی باسن هستید یا فرم باسن شما دلخواه شما نیست
 • افرادی که نمیتوانند عمل های تهاجمی انجام دهند
 • افراد دارای وزن ثابت
 • افراد دارای چربی اضافه که می خواهند همزمان با برداشتن آن سبب فرم دهی و ایجاد تعادل در اجزای بدن شوند

مزیت های تزریق چربی باسن نسبت به سایر روشها

روشهای زیادی برای بزرگ کردن باسن وجود دارد اما در این میان ، تزریق چربی به باسن بهترین تکنیک و شیوه است که بیمار می تواند برای بزرگ کردن باسن از آن استفاده کند. برای مثال تزریق باسن یک عمل غیر تهاجمی است که پزشک برای بزرگ کردن باسن از هیچگونه تیغ جراحی یا بخیه استفاده نمی کند.
علاوه بر آن فرم دلخواه و میزان برجستگی با توجه به نظر بیمار امکان پذیر بوده و محدودیتی برای آن وجود ندارد. علاوه بر آن سایر مزیت های تزریق به باسن عبارت اند از:

 • بدن به هیچ عنوان واکنش آلرژیکی نشان نمی دهد (به دلیل دریافت چربی از خود بدن)
 • جای زخم ، یا حتی تزریق در این روش باقی نمی ماند
 • بسیار مقرون به صرفه تر از سایر عمل هاست
 • نتایج بعد از تزریق چربی به باسن طبیعی است
 • ماندگاری تزریق باسن بسیار بالاست و نیازی به ترمیم ندارد
 • احتمال عفونت در این عمل بسیار کم است

تزریق چربی به باسن خطرناک است؟

باید بدانید که انواع عمل های زیبایی یا تی درمانی ، با ریسک یا برخی خطرات همراه است. اما چگونه آن را کاهش دهیم ؟ بهترین راه برای از بین بردن ریسک و خطر تزریق باسن این است که به یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی مراجعه کنید. علاوه بر آن تزریق باسن از میزان خطر بالایی برخوردار نبوده و نمی تواند مشکلات جدی برای شما ایجاد کند.

نتایج تزریق چربی چه زمانی نمایان می شود؟

تزریق به این صورت نیست که شما چند روز بعد از آن نتیجه را مشاهده کنید ،بلکه بلافاصله بعد از حجیم سازی باسن با تزریق چربی نتایج آن آشکار بوده و می تواند آن را مشاهده کنید. البته که ممکن است دوره بهبودی کامل بین 1 هفته تا ده روز طول بکشد (رفع کبودی یا بازسازی ) اما برجستگی از همان روز اول مشخص است.

بزرگ کردن باسن با تزریق چربی بهتر است یا پروتز؟

به صورت کلی توصیه می شود که برای بزرگ کردن حجم باسن از روش تزریق چربی که عوارض کمتری دارد استفاده شود. علاوه بر آن از آنجایی که در عمل بزرگ کردن باسن با تزریق ، چربی از بدن خود دریافت می شود و قابلیت فرم دهی آن نیز بیشتر است. بنابراین نتایج عمل نیز بهتر، طبیعی تر و کم خطر تر از سایر روشها خواهد بود.

نتیجه گیری
بزرگ کردن باسن با استفاده از تزریق چربی اگر به دست پزشک متخصص با مهارت انجام شود ، از هیچگونه عوارض برخوردار نبوده بلکه نتایج بسیار عالی نیز به همراه دارد. بنابراین تزریق چربی یک روش آسان ، بی خطر و عالی برای رفع افتادگی یا کوچک بودن باسن است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]