پیکرتراشی

همه چیز درباره پیکرتراشی

پیکرتراشی ، روشی است که در آن از طریق امواج ، سلول های چربی از یکدیگر تفکیک شده و نهایتا به کمک لوله های باریکی از بدن خارج می شوند. امروزه افراد می توانند جهت تخلیه چربی های اضافی بدن خود و دستیابی به اندامی متناسب از پیکر تراشی استفاده کنند.( فوق تخصص پلاستیک )

مزایای پیکر تراشی

در ابتدا لازم به ذکر است ؛ انتخاب پزشک متخصص جهت رسیدن به نتایج رضایت بخش از هر یک از روش های پيکرتراشي یکی از فاکتورهای بسیار مهم می باشد ، لذا توصیه می شود در انتخاب پزشک متخصص ، نهایت دقت را داشته باشید.

پیکرتراشی

در ذیل به شرح مزایای پیکرتراشی ، می پردازیم :

 • روشی ایمن و بدون نیاز به جراحی است.
 • افراد زیر 60 سال می توانند از هر یک از روش های پيکرتراشي جهت دفع چربی های موضعی هر یک از اندام های خود استفاده کنند.
 • از پيکرتراشي می توان برای رفع چربی های زائد اندام های مختلف بدن ؛ اعم از شکم ، سینه ، باسن ، ران و غیره بهره برد.
 • هر یک از روش های پيکرتراشي در مدت زمان کوتاه قابل انجام می باشند.
 • با هر یک از روش های پيکرتراشي می توان از افتادگی و شل شدگی پوست پیشگیری نمود.
 • تمامی روش های پيکرتراشي از پوست بیمار در مقابل سوختگی محافظت به عمل می آورند.

نکته ای که در این جا حائز اهمیت است این است که در برخی روش های پيکرتراشي در صورت تخلیه چربی موضعی با نسج سالم می توان از چربی به دست آمده ، جهت تزریق مجدد به اندام های مختلف بدن استفاده نمود.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای پیکرتراشی هستند ؟

 1. افرادی که در سلامت جسمی و روحی کامل می باشند.
 2. پیکر تراشی برای افرادی که چاقی آن ها در جدول شاخص توده بدنی کمتر از ۳۰ باشد ، گزینه مناسبی خواهد بود.
 3. افرادی که از چربی اضافی در اندام هایی ؛ مانند شکم ، پهلو ، بازو ، غبغب ، پشت ، بخش های داخلی و بیرونی ران و غیره رنج می برند ، می توانند از پيکرتراشي استفاده نمایند.
 4. افرادی که وزن آن ها به تثبیت رسیده ، کاندید مناسبی جهت پيکرتراشي می باشند.
 5. افرادی که دارای ترک های پوستی زیاد نباشند و افتادگی و شل شدگی پوست آن ها بیش از اندازه نباشد ، می توانند از پيکرتراشي استفاده کنند.

چه افرادی نباید پیکرتراشی انجام دهند ؟

 1. افرادی که شاخص توده بدن آن ها از ۳۰ بیشتر است ، نباید اقدام به پيکرتراشي نمایند .
 2. افرادی که در همه جای بدن شان با تجمع چربی روبرو هستند ؛ هرگز نباید پيکرتراشي انجام دهند ، زیرا به دلیل نیاز به ایجاد سوراخ هایی در بدن جهت استخراج چربی قاعدتا باید برش های زیادی در بدن شان ایجاد شود که این امر باعث افزایش احتمال خونریزی و عفونت می گردد.

لازم به ذکر است پيکرتراشي روشی جهت کاهش وزن و لاغری نمی باشد ، بلکه تنها باعث ایجاد تناسب اندام و خوش فرم شدن بدن می شود.

عوارض پیکرتراشی چیست ؟

پیکر تراشی نیز همانند سایر عمل های زیبایی ، با عوارض جزئی ؛ از جمله تورم ، کبودی ، احساس درد خفیف و از این قبیل موارد همراه خواهد بود که جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ چرا که ، بروز عوارض ذکر شده مسئله ای طبیعی می باشد که در طی چند روز ، برطرف می گردد.

پیکرتراشی

اما در برخی از مواقع ؛ از جمله انجام عمل به دست جراح بی تجربه و عدم رعایت دستورالعمل های پزشک ؛ امکان بروز عوارض دیگر که می توانند منجر به بروز مشکلات بسیاری برای بیماران شوند نیز وجود دارد ؛ برخی از آن ها ، عبارت اند از :

 • عفونت
 • خونریزی شدید
 • آمبولی
 • غیرقرینگی
 • بی حسی
 • آسیب دیدگی پوست ناحیه تحت درمان
 • واکنش های آلرژیک
 • و از این قبیل موارد

بنابراین ؛ با دقت در انتخاب متخصص جراحی پلاستیک ، می توانید از بروز عوارض ذکر شده در فوق ، جلوگیری کرده و علاوه بر آن ، نتایج شگفت انگیزی را نیز از این عمل زیبایی ، دریافت نمایید.

اقدامات قبل از پیکر تراشی چیست ؟

 1. اولین و مهم ترین اقدام قبل از پیکر تراشی ؛ انتخاب پزشک می باشد که مستلزم دقت بسیار است ؛ متقاضیان عمل های زیبایی ، باید توجه نمایند که دریافت نتایج مطلوب از عمل های زیبایی ، نیازمند انتخاب بهترین پزشک می باشد.
 2. کسانی که تصمیم به انجام پیکر تراشی ، گرفته اند ؛ باید از مدتی پیش از آن از استعمال دخانیات ، مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و همچنین مصرف داروهای ضد التهابی خودداری نمایند ؛ چرا که ، مصرف این موارد ، منجر به بروز مشکلات بسیاری ؛ از جمله تشدید خونریزی ، اختلال در اکسیژن رسانی و از این قبیل موارد در حین عمل ، می گردد.
 3. بانوانی که باید تحت عمل پیکر تراشی ، قرار گیرند ؛ باید توجه نمایند که در روز عمل ، بدون آرایش بوده و ناخن های آن ها لاک نداشته باشد و همچنین ، زیورآلات نیز نباید به همراه داشته باشند.
 4. به تمامی متقاضیان عمل پیکرتراشی ، توصیه می شود ؛ در روز عمل ، لباس گشاد و دکمه دار به تن کنند.

هزینه پیکرتراشی چقدر است ؟

هزینه پیکر تراشی ، یکی از مورد توجه ترین نکات نزد متقاضیان عمل های زیبایی است ؛ به طوری که ، برخی از آن ها ملاک انتخاب پزشک را هزینه ، قرار داده و به پزشکی مراجعه می کنند که هزینه کمتری جهت انجام این عمل زیبایی بدن ، دریافت می کند.

در صورتی که این کار کاملا اشتباه است و متقاضیان پیکر تراشی ، باید جراح را بر اساس تجربه و مهارت انتخاب کنند ؛ چرا که ، بین نتیجه و پزشک معالج بیمار رابطه ای مستقیم وجود دارد.

در رابطه با هزینه عمل پیکرتراشی نیز باید ذکر شود که تعیین هزینه قطعی آن ، نیازمند مراجعه به پزشک و قرارگیری تحت معاینه می باشد ؛ چرا که ، هزینه پیکر تراشی ، بر اساس فاکتورهای متعدد تعیین شده و در هر فرد ، متغیر می باشد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button