زمان مطالعه: 8 دقیقه

بهترین جراح بینی

جراح بینی ، نقش بسزایی در نتیجه جراحی بینی خواهد داشت و انتخاب جراح بیني یکی از مهمترین و نخستین اقدامات قبل از جراحی بینی می باشد. یکی از انتخاب های حیاتی زندگی ، انتخاب جراح بینی است ، چنانچه بینی دارای نتایج موفقیت آمیزی نباشد ؛ فرد باید بالاجبار تا یک سال صبر کرده و اقدامی انجام ندهد تا ترمیم اولیه بینی حالت تثبیت شده ای گرفته باشد.

عمل بینی ، یک عمل اورژانسی نمی باشد ؛ پس فرد برای انتخاب جراح بیني با تجربه زمان لازم را برای تحقیق و بررسی خواهد داشت.

جراح بینی

خصوصیات جراح بینی

 1. یک جراح بیني خوب ، باید توانایی انجام جراحی بینی روی انواع بینی را داشته باشد.
 2. باید با اصول ریاضی ، آگاه باشد و با دانش زیبایی شناختی آشنا باشد.
 3. جراح بیني ، باید سلامت فرد را اولویت قرار دهد و اسکلت و ساختار بینی را حفظ نماید و حتی در حین عمل برای جلوگیری از آسیب پذیری بافت های ضعیف را تقویت نماید.
 4. باید با صبر و حوصله به انتظار و خواسته فرد از انجام جراحی بینی توجه کند و با در نظر گرفتن نوع و ساختار بینی فرد ، دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی به او بدهد تا فرد بتواند درباره عمل بینی خود تصمیم گیری نماید.
 5. فوق تخصص پلاستیک بینی باید بتواند اعتماد بیمار را با دادن دید کلی از جراحی بینی جلب نماید ؛ چرا که اعتماد به جراح بینی رابطه مستقیمی با رضایتمندی از عمل بینی خواهد داشت.
 6. جراح بینی باید توانایی تجسم شکل بینی بعد از جراحی بینی را داشته باشد.
 7. دارای سوابق درخشان و رضایتمندانه ای در انجام جراحی انواع بینی با مشکلات مختلف باشد.
 8. جراح بینی قبل از جراحی بینی در جلسه مشاوره باید از تمامی سوابق بیماری و مصرف دارویی فرد آگاه گردد.

 انتخاب جراح بینی

 • فرد قبل از اقدام به جراحی بینی باید مقالات در مورد جراحی بینی را مطالعه نماید ، تا با توجه به نوع بینی خود انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی بینی داشته باشد.
 • لیستی از جراحان بینی تهیه نماید و با مراجعه به سایت پزشکان درباره میزان تحصیلات و تجارب علمی و سوابق کاری مفید جراح بینی تحقیق نماید.
 • با مراجعه به سایت جراحان بینی و دیدن نمونه کارهای قبل و بعد از جراحی بینی در آرشیو گالری تصاویر میزان تغییرات بیماران قبلی را مشاهده نماید.
 • فرد می تواند با مراجعه حضوری به مطب و انجام مشاوره ، درباره نحوه عمل ، نتیجه و روند بهبودی با جراح بیني صحبت نماید و با صحبت کردن با بیماران قبلی داخل مطب از میزان رضایتمندی افراد از نتیجه جراحی بینی جویا شود.

جراحی پلاستیک بینی

جراحی پلاستیک بینی با هدف بر طرف کردن ایرادات و نواقص ظاهر بینی و ایجاد تناسب آن با دیگر اجزای صورت و در عین بهبود عملکرد تنفسی انجام می شود.

بینی در مرکز صورت قرار دارد و کوچکترین تغییر آن زیبایی بقیه اجزای صورت را تحت شعاع قرار خواهد داد.

افرادی که برای رینوپلاستی اقدام می کنند ؛ باید در انتخاب جراح بینی خود دقت کنند ؛ چرا که اگر جراحی بینی موفقیت آمیز نباشد بالاجبار باید بعد از مدتی برای ترمیم نواقصی که در جراحی بینی اولیه برطرف نشده ، اقدام نمایند.

انواع بینی

بینی استخوانی

بینی های استخوانی یا غضروفی بینی هایی هستند که دارای پوستی نازک و غضروف و استخوان مقاومی باشند. جراحی بینی استخوانی ، با برداشتن استخوان و جا به جا کردن استخوان ها انجام می گیرد تا بینی شکل مناسبی به خود بگیرد.

بینی های استخوانی ، جزو ایده آل ترین نوع بینی ها برای انجام جراحی بینی هستند ؛ چرا که با داشتن غضروف مقاوم و پوست نازک بینی دارای انعطاف پذیری بیشتری است.

بینی گوشتی

بینی های گوشتی به بینی هایی که دارای پوستی با ضخامت بالا و چرب و بافت و غضروف ضعیف هستند ، گفته می شود.

جراحی بینی های گوشتی ، در گذشته کاهنده بوده و با تراش بافت و غضروف بینی انجام می گرفته ؛ اما امروزه با تقویت غضروف و بافت ضعیف بینی گوشتی به بینی شکل و فرم داده می شود. جراحی بینی گوشتی باید توسط جراح بینی خوب انجام گیرد که در زمینه جراحی بینی گوشتی تجربه داشته باشد ؛ چرا که جراح بینی تاثیر بسزایی در جراحی بینی گوشتی دارد.

نحوه انجام جراحی پلاستیک بینی

بینی ، نقش مهمی در شكل ظاهری چهره دارد و بسیاری از افراد نسبت به شكل بینی خود رضایت ندارند ؛ چون بینی خیلی بزرگ یا خیلی كوچك است و با اجزای صورت همخوانی ندارد. فرم بینی تا سنین بلوغ به رشد خود ادامه می‌ دهد و این رشد تا سن ۱۶ سالگی ادامه می ‌یابد و سپس این رشد متوقف می ‌شود ، پس انجام عمل جراحی بینی تا قبل از این سن كار عاقلانه ‌ای نیست.

جراحی پلاستیك بینی ، یك روش جراحی بسیار متداول است و می ‌تواند همراه با كوچك كردن یا بزرگ كردن بینی باشد. فرم ظاهری نوك بینی و استخوان بینی و همچنین سوراخ های بینی و همچنین می ‌تواند با تغییر فاصله بین بینی و لب بالایی همراه باشد ، در مواقعی که اشكال در تنفس وجود داشته باشد با انجام جراحی پلاستیك بینی به طور همزمان این مشکل برطرف می شود.

جراح بینی 2

رینوپلاستی طبیعی چیست ؟

رینوپلاستی طبیعی یا جراحی بینی طبیعی ، نوعی جراحی زیبایی است که شکل ، اندازه و تقارن بینی را بهبود می بخشد و بینی نسبت بهتری با سایر قسمت های صورت پیدا می کند و در عین حال ، بینی ظاهری ، طبیعی ­خواهد داشت.

رینوپلاستی بینی طبیعی ، بر حفظ غضروف ، استخوان و بافت بینی در موقعیت طبیعی و ایجاد یک کانتر طبیعی توجه دارد.

در این عمل ، بینی جراحی شده به نظر نمی آید.

وقتی­ جراحی توسط یک متخصص زیبایی­ متبحر و ماهر انجام شود ، بیماران متوجه می شوند که ظاهر کلی صورت آن ها بهبود یافته و بینی طبیعی به نظر می رسد مانند آنچه همیشه تصور می کردند ، باید داشته باشند.

هنگامی که تصمیم به جراحی بینی دارید ، سوالاتی مربوط به فرم بینی بعد از عمل در ذهن دارید که در بین سوالات دیگر بسیار مهم است :

 • آیا بینی من حالت طبیعی خواهد داشت ؟
 • آیا بینی من زیبا خواهد بود ؟
 • آیا مشخص خواهد شد که جراحی کرده ام ؟
 • آن هایی که در اطراف من هستند ، چه واکنشی خواهند داشت ؟

تقریبا تمام بیمارانی که تصمیم به جراحی بینی دارند ، میخواهند بینی طبیعی داشته باشند ؛ اما بینی هر بیمار ساختار متفاوتی دارد.

این امر نسبتا طبیعی است ؛ زیرا ساختار صورت هر فرد همچنین مولفه های فرهنگی – اجتماعی و حس زیبایی در محیط اطراف آن ها با یکدیگر متفاوت است.

بنابراین ، قبل از رینوپلاستی نه تنها ساختار صورت و بینی بیمار بلکه همه این فاکتورها باید در نظر گرفته شود.

جراحی بینی طبیعی

زیبایی بینی و تطابق آن با استانداردهای جهانی هدف جراحی می باشد.

درست است که برخی معیارها در ساختار صورت و بینی وجود دارد که برای زیبا و جذاب بودن در طول تاریخ مورد توجه قرار گرفته است ، اما بینی هم باید با عناصر صورت هر فرد سازگار باشد.

بنابراین ، بینی که یکی از آیتم های برجسته صورت است با قسمت های دیگر آن مطابقت دارد.

از طرف دیگر ، بینی باید با مولفه های منطقه ای ، فرهنگی و اجتماعی شخص نیز متناسب باشد.

هدف از رینوپلاستی طبیعی ، این است که فرم بینی را به نحوی ایجاد کرد که طرح آن را مشخص کرده اید ؛ به شرط آن که هماهنگی صورت فرد در نظر گرفته شود ، استانداردهای بینی پذیرفته شده جهانی لحاظ می شود ، فرد و اطرافیان او زیبا و طبیعی جلوه می کند.

به خاطر داشته باشید بینی ایده آل وجود ندارد.

صرف نظر از موارد ذکر شده ، حتی اگر بینی شما زیباترین بینی در جهان نیز باشد ، انتظارات شما را برآورده نمی کند.

جراح زیبایی یک یا چند مورد از موارد زیر را با رینوپلاستی به دست می آورد :

 1. صاف کردن بینی کج
 2. از بین بردن برآمدگی ها در پل بینی
 3. اندازه نوک بینی را تصحیح کردن
 4. باریک کردن بینی بیش از اندازه پهن
 5. کاهش اندازه بینی خیلی بلند
 6. حفظ تقارن بینی آسیب دیده
 7. تصحیح مشکلات تنفسی با باز کردن مسیر مسدود شده

مراقبت های بعد از جراحی بینی

رفع تورم و کبودی

بروز تورم و کبودی در کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، امری عادی و طبیعی می باشد و جای نگرانی ندارد ؛ اما میزان آن با توجه به شرایط پوست بیماران متفاوت می باشد ؛ تورم ناشی از جراحی زیبایی بینی با رعایت مراقبت های مورد نیاز بعد از گذشت چند روز از عمل بینی برطرف می شود ، برخی از مراقبت های مورد نیاز جهت رفع تورم و کبودی بعد از عمل بینی عبارت است از :

استفاده از کمپرس یخ

مصرف آب آناناس و آب کرفس ( استفاده از این دو مورد تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی بعد از عمل بینی دارد ؛  بنابراین از مصرف آن غافل نشوید ، در صورتی که طمع آن مطابق میل تان نیست ، می توانید آن ها را با آب میوه های دیگر ؛ همچون آب هویج ترکیب کنید. )

حذف یا کاهش نمک و ادویه از رژیم غذایی

مصرف دخانیات

مصرف سیگار و قلیان بعد از جراحی زیبایی بینی ، باعث افزایش تورم و کبودی بیماران و در نتیجه طولانی شدن دوره نقاهت عمل بینی می شود ؛ به همین علت بهتر است بیماران تا مدتی بعد از جراحی زیبایی بینی از مصرف این موارد پرهیز کنند ؛ هم چنین توصیه می شود بیماران در معرض دود این موارد نیز قرار نگیرند.

مصرف الکل

مصرف نوشیدنی های حاوی الکل بعد از جراحی زیبایی بینی ، باعث افزایش دوره بهبودی بعد از عمل بینی می شود ؛ به همین علت جراح بینی ، جهت عدم بروز تداخل در دوره بهبودی جراحی بینی توصیه می کند ؛ بیماران تا مدتی بعد از عمل زیبایی بینی ، از مصرف الکل خودداری کنند.

نحوه خوابیدن

خوابیدن بر روی شکم و پهلو باعث وارد شدن فشار به صورت و بینی می شود ؛ به همین علت افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ؛ باید تا مدتی به صورت طاق باز بخوابند ، همچنین توصیه می شود بیماران در حین خواب و استراحت دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ؛ این کار موجب به ساختن زاویه 30 درجه می شود و تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی را کاهش می دهد.

استحمام بعد از عمل بینی

افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، در هر زمان که بخواهند ، می توانند نسبت به شستن بدن خود ( گردن به پایین ) اقدام کنند ؛ اما باید بهترین زمان جهت شستن سر خود را از پزشک معالج شان جویا شوند.

برخی از نکات بعد از جراحی زیبایی بینی

 • افرادی که جراحی زیبایی بینی ، انجام داده اند ، باید تا مدتی بعد از عمل بینی از فین کردن خودداری کنند ؛ چرا که فین کردن باعث شروع خونریزی می شود.
 • کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید در حین عطسه و سرفه دهان خود را باز بگذارند ؛ زیرا این کار باعث می شود به صورت و بینی فشار وارد نشود.
 • اشخاصی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید از رفتن به مکان های شلوغ که امکان وارد شدن ضربه به بینی وجود دارد ، خودداری کنند.
 • بهتر است در روزهای ابتدائی بعد از عمل زیبایی بینی ، بیماران رژیم غذایی خود را با مصرف غذاهای نرم و آبکی که نیاز به جویدن ندارند ، شروع کنند.
 • توصیه می شود افرادی که جراحی زیبایی انجام داده اند ، در هفته اول بعد از عمل بینی از خندیدن و حرف زدن زیاد خودداری کنند ؛ چرا که بهتر است عضلات صورت کمترین حرکت را بعد از جراحی بینی داشته باشند.

بهترین سن جراحی بینی

طبق گفته جراحان بینی بهتر است ؛ جراحی زیبایی بینی ، بعد از اتمام سن بلوغ انجام شود ؛ زیرا رشد بینی تا اتمام سن بلوغ ادامه دارد ؛ از این رو بیماران باید تا توقف کامل رشد بینی صبر کرده و سپس برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام کنند.

هزینه جراحی زیبایی بینی توسط بهترین جراح بینی

برای هرینه جراحی زیبایی بینی ، رنج قیمت مشخصی وجود ندارد ؛ چرا که قیمت نهایی عمل بینی بسته به پارامترهای گوناگونی تعیین می شود ؛ از این رو افرادی که قصد اطلاع از هزینه جراحی زیبایی بینی ، را دارند ؛ ابتدا باید توسط جراح بینی معاینه شوند.

در رابطه با پرداخت هزینه جراحی زیبایی بینی توسط بیمه ؛ باید بگوییم که بیمه ، هزینه هیچ کدام از جراحی های زیبایی را متقبل نمی شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]