زمان مطالعه: 16 دقیقه

جراحی بینی ، رایج ترین عمل زیبایی است که با شکل دادن به غضروف و استخوان بینی به منظور رفع ایرادات ظاهری با حفظ عملکرد طبیعی بینی ، انجام می گیرد. به طور کلی عمل رینوپلاستی ، به منظور ایجاد ظاهری زیبا و تناسب بین بینی و دیگر اجزای چهره انجام می شود، در این مقاله دکتر بهزاد خوروش ، بهترین جراح بینی تهران ، توضیحات جامعی مطرح نموده اند که توصیه می کنم قبل از عمل بینی حتما آن را مطالعه کنید. مطب دکتر در منطقه ونک ، شمال شهر تهران واقع شده است که برای مشاوره می توانید به آن جا مراجعه کنید.

جراحی بینی

اهداف جراحی بینی چیست ؟

عمل بینی ، با دو هدف درمانی یا زیبایی انجام می گیرد.

عمل بینی درمانی : با توجه به این که در این موارد هدف اصلی بهترین دکتر جراحی بینی در تهران ، درمان بیماری مربوط به ساختمان بینی و عملکرد آن می باشد ، عموماً هزینه عمل های درمانی بینی توسط بیمه پرداخت می گردد. این عمل ها ، شامل موارد زیر می باشند :

 1. پولیپ بینی
 2. سپتوم یا انحراف تیغه بینی
 3. شکستگی بینی
 4. درمان سینوزیت
 5. برداشتن تومور داخل بینی

عمل زیبایی بینی : برای رفع نواقص ظاهری بینی و ایجاد ظاهری زیبا و البته با حفظ عملکرد تنفسی و حس بویایی انجام می گیرد. نواقص قابل رفع در جراحی بینی با هدف زیبایی عبارت اند از :

 •  قوز بینی
 • بزرگ بودن پره های بینی
 • زاویه دار بودن نوک بینی
 • انحراف ظاهری بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • نا متناسب بودن زاویه بینی نسبت به لب بالا

بهترین سن برای جراحی بینی

وقتی جراحی در زمان مناسب به انجام برسد ، قطعا نتیجه بهتری را رقم می زند. بینی از جمله اعضایی است که پس از تولد همچنان به رشد خود ادامه می دهد تا زمانی که دوره بلوغ تکمیل گردد. بدین نحو هر متقاضی باید صبر کند تا به پایان دوره بلوغ خود برسد. البته ناگفته نماند که جنسیت نیز کمی در این مسئله دخالت دارد. بدین معنا که دوره رشد و بالغ شدن در دختران نسبت به پسران زودتر است. بدین نحو می شود گفت دختران از بازه 15 تا 16 سالگی و پسران 16 تا 17 سالگی اجازه جراحی کردن بینی را دریافت می کنند. سن 18 سالگی را می توان نقطه امن برای عمل بینی دانست ؛ چرا که در این مقطع دوره بلوغ برای همه کامل شده است.

جراحی بینی به چه کسانی توصیه نمی شود:

همواره مواردی وجود دارند که افراد را به طور موقت یا دائم از انجام عمل بینی منع می کنند ؛ این عوامل عبارتند از :

 • کسانی که به بیماری هایی همچون هموفیلی دچار هستند
 • زنانی که در دوره بارداری یا شیردهی قرار دارند
 • افرادی که به سن بلوغ نرسیده اند
 • کسانی که به نوعی بیماری روانی دچار هستند
 • حتی چاقی زیاد می تواند فرد را از انجام عمل باز دارد.

تفاوت عمل بینی زنانه و مردانه

به طور کلی مردان دارای نوک بینی بلندتری بوده و پهنای بینی آنها بیشتر است. بعلاوه پوست بینی مردان در مقایسه با زنان ضخیم تر است. همین امر باعث می شود که ریکاوری در جراحی بینی مردان اندکی طولانی تر از عمل بینی زنان باشد. بینی زنان در مقایسه با زنان کوتاه تر است و نوک بینی آنها بیشتر روبه بالا بوده و بر روی پل بینی قوس ملایمی دیده می شود. مردان بیشتر دوست دارند صاحب بینی شوند که علاوه بر بدون عیب بودن، ویژگی های مردانه در آن حفظ شده باشد. در طول جلسه مشاوره پزشک به طور شفاف درباره انتظارات و نتایج جراحی با بیمار گفتگو خواهد کرد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. اولین اقدام قبل از عمل زیبایی دماغ ، انتخاب بهترین جراح بینی است.
 2. بعد از انتخاب دکتر عمل بینی خود ، حضوری برای انجام مشاوره نهایی نزد پزشک مراجعه نمایید.
 3. بهترین جراح پلاستیک برای جراحی بینی در تهران آزمایشات مورد نیاز و عکس رادیولوژی را تجویز می نماید و فرد موظف است ، انجام دهد.
 4. چنانچه دچار سرماخوردگی هستید تا بهبودی ، چند هفته عمل بینی را به تاخیر بیاندازید.
 5. به مدت دو هفته قبل از عمل دماغ ، باید از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین که موجب اختلال در انعقاد خون می شود ، خودداری کنید.
 6. به مدت دو هفته از مصرف هر گونه دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز کنید.
 7. شب قبل از عمل استحمام نمایید ، قبل از جراحی بینی ، مردان باید اصلاح نمایند و بانوان ، نیز بدون آرایش باشند.
 8. شام سبک میل کرده و حدود 6 تا 8 ساعت قبل از عمل بینی ، ناشتا باشید.
 9. روز عمل بینی ، با یک همراه یک ساعت قبل از زمان معین شده در کلینیک ، حضور داشته باشید.

روش های انجام عمل بینی

برای دسترسی جراح بینی به ساختار زیرین بینی و اعمال تغییرات دو تکنیک وجود دارد.

 • جراحی بینی به روش باز : در این روش ، بهترین دکتر عمل بینی بر روی کلوملا ( پوست بین دو سوراخ بینی ) ، برش ایجاد می نماید. مزیت تکنیک مذکور این است که جراح بینی ، تسلط کامل بر ساختار بینی و قدرت مانور روی بر طرف نمودن ایرادات بینی را دارد . امروزه جراحان بینی از این روش رینوپلاستی بیشتر استفاده می کنند.

 • جراحی بینی به روش بسته : در عمل بینی بسته ، جراح برش های مورد نیاز را در داخل بینی ایجاد می نماید. در عمل بینی بسته ، با توجه به نوع برش ها ، میزان تغییرات در ظاهر بینی ، پس از عمل محدود می باشد.

جراحی بینی - دکتر بهزاد خوروش

انواع بینی

جراحی بینی بر اساس ساختمان و نوع پوست بینی به دو دسته تقسیم می شود.

 • تعریف بینی استخوانی : ویژگی بینی استخوانی داشتن پوست نازک ، استخوان و غضروف مقاوم است. لذا در عمل بینی استخوانی ، بهترین دکتر عمل بینی در تهران می تواند بهتر هنر و تجربه خود را به نمایش بگذارد.
 • تعریف بینی گوشتی : ویژگی بینی گوشتی داشتن پوست ضخیم و معمولاً چرب ، ساختار و غضروف ضعیف است و به طور معمول ، نوک بینی گرد و بزرگ است. امروزه جراحی دماغ گوشتی بیشتر با تقویت غضروف بینی انجام می شود.

عمل بینی ترمیمی

ممکن است بیمار از نتیجه عمل بینی رضایت کامل نداشته باشد. در این صورت ، برای عمل بینی ترمیمی باید بعد از یک سال اقدام نماید تا ترمیم زخم ها کامل شده باشد و بافت بینی ، برای عمل ثانویه بینی آمادگی داشته باشد. قابل ذکر است که عمل زیبایی دماغ ، اگر توسط جراح بینی بدون تجربه انجام گیرد فرد جراحی بینی موفقیت آمیزی نخواهد داشت.

انتخاب جراح بینی برای رینوپلاستی

انتخاب دکتر عمل بینی خوب و با تجربه در نتیجه جراحی بینی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و برای انتخاب بهترین جراح برای عمل بینی در تهران ، باید به خصوصیاتی که یک جراح خوب باید داشته باشد ، توجه نمود :

 1. با مراجعه به سایت جراحان و دیدن نمونه کارهای جراحی بینی و صحبت کردن با بیماران قبلی جراح در مطب ، از میزان رضایت مندی آن ها جویا گردد.
 2. سلامت عملکرد بینی را اولویت قرار دهد و حتی بهبود عملکرد تنفسی را همزمان با بهبود ظاهر بینی انجام دهد.
 3. صبور باشد و خواسته بیمار را از انجام جراحی زیبایی ، در نظر بگیرد و با ارائه دیدگاه کلی از واقعیات عمل رینوپلاستی انتظارات نامعقول را از ذهن فرد خارج نماید.

مراحل عمل کردن بینی

پروسه جراحی بینی برای تمامی افراد طی یک مجموعه از مراحل یکسان به انجام می رسد که در ادامه توضیح می دهیم. اما وجه تمایز برای بیماران مختلف ، نوع تغییرات و اصلاحاتی است که طی عمل اجرا می شوند.

مرحله اول اجرای بیهوشی است. عمل بینی در اکثر اوقات تحت بیهوشی عمومی به انجام می رسد. متقاضیان عزیز دقت داشته باشند که انتخاب تکنیک بیهوشی تنها از سوی متخصص باید به انجام برسد. با اثرگذاری دارو ، جراح بینی قادر است عمل را شروع نماید. جراح با توجه به متد عمل بینی که در پیش گرفته است ، برش را بر روی یکی از دو ناحیه زیر ایجاد می نماید :

 1. روی کلوملا
 2. سوراخ های بینی

پس از ایجاد شدن برش ها و بلند کردن پوست ، دسترسی به ساختار زیرین ایجاد شده و نوبت به پیاده سازی اصلاحات می رسد. برای ایجاد تغییرات موردنیاز در حین جراحی بینی ، با توجه به ایرادات موجود ، بافت های بینی برش خورده یا با پیوند بافت غضروفی تقویت می شوند. بعد از رفع تمام عیوب و شکل دادن بینی به فرم مناسب ، پوست مجدداٌ روی ساختار جدید قرار گرفته و دو لبه برش خورده پوست با نخ بخیه بسته می شوند. در انتها نیز بینی با گچ پانسمان شده که تا سه روز در همان حالت باقی می ماند.

میتوان جراحی زیبایی و درمانی بینی را به صورت همزمان انجام داد؟

بله ؛ مانعی برای انجام جراحی بینی در تهران در راستای زیبایی و درمانی به صورت همزمان وجود ندارد. بنابراین کسانی که به انحراف سپتوم دچار هستند می توانند با مراجعه به جراح ، تحت عمل سپتوپلاستی قرار گرفته و در کنار آن مشکلات ظاهری بینی مثل بزرگی آن ، افتادگی نوک بینی و موارد دیگر را نیز برطرف نمایند. نام دیگر این پروسه سپتورینوپلاستی می باشد.

جراحی بینی - دکتر بهزاد خوروش

مدل های عمل بینی

افراد متقاضی جراحی بینی در تهران ، به سه دسته تقسیم می شوند ( عمل بینی طبیعی – عمل بینی فانتزی – عمل بینی نیمه فانتزی ) که تفاوت اساسی آن ها در میزان زاویه میان نوک دماغ و لب بالای بیمار است.

 • عمل بینی طبیعی : این دسته تقاضای ایجاد یک بینی طبیعی را دارند و زاویه بین لب بالا و نوک بینی آن ها حدود 90 درجه است.
 • عمل بینی فانتزی : این دسته تقاضای ایجاد بینی فانتزی دارند و زاویه بین لب بالا و نوک بینی بیشتر به  105 درجه نزدیک میباشد.
 • عمل بینی نیمه فانتزی : این فرم بینی ترکیبی از دماغ طبیعی و فانتزی است و زاویه بین لب بالا و نوک بینی 100 درجه میباشد.

جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. بیمار بعد از اتمام عمل بینی ، به ریکاوری و بعد از بدست آوردن هوشیاری لازم ، به بخش منتقل می شود و بعد از چند ساعت چنانچه مشکلی نباشد ، فرد ترخیص می گردد.
 2. به مدت 48 ساعت بعد از عمل زیبایی بینی ، از کمپرس سرد به منظور کاهش تورم و رفع کبودی اطراف چشم استفاده نمایید.
 3. بیمار در رژیم غذایی خود از خوردن غذاهای سفت که احتیاج به جویدن دارد ، از قبیل سیب و هویج خودداری کند.
 4. فرد ، موقع استراحت و دراز کشیدن باید به وسیله قرار دادن دو بالش در زیر سر ، سر را بالاتر از بدن خود قرار دهد.
 5. فرد باید از فین کردن خوداری کند و هنگام عطسه کردن با دهان باز اینکار را انجام دهد.
 6. بعد از جراحي بيني از انجام فعالیت های سنگین به مدت 6 هفته ، پرهیز کند.
 7. فرد به مدت 2 ماه از عینک ، استفاده ننماید.
 8. مراقب بینی خود باشید و بهتر است از رفتن به مکان های پر ازدحام خوداری نمایید تا ضربه ای به بینی وارد نشود.
 9. دوره نقاهت جراحی بینی ، 7 روز می باشد و بعد از آن فرد باید برای معاینه و برداشتن پانسمان و گچ بینی به فوق تخصص پلاستیک مراجعه نماید.
 10. بهتر است چسب زدن بینی تا مدتی بعد از جراحی توسط جراح بینی انجام گیرد.

به طور کلی اقدامات قبل از عمل و مراقبت های بعد از عمل بینی ، در نتیجه عمل تاثیر بسزایی خواهد داشت.

رضایت مراجعه کننده عزیز از نتیجه جراحی بینی در تهران توسط دکتر خوروش

انجام عمل جراحی بینی بدون بیهوشی امکان پذیر است ؟

یکی از مواردی که امروزه در میان بسیاری از متقاضیان عمل بینی باب شده است ، عمل جراحی بدون بیهوشی است. طبیعی است که هنگام اقدام برای عمل زیبایی و درمانی بینی ، تا حدی نسبت به بیهوش شدن ، استرس داشته باشید. اما گاهی اوقات افراد به شدت از این مسئله ترس و واهمه داشته و می خواهند بدانند که عمل بینی بدون بیهوشی هم انجام می شود یا خیر؟ باید بگوییم که بله ، انجام این روند امکان پذیر است. اما منظور از عمل جراحی بدون بیهوشی چیست ؟

در اکثر موارد بیماران برای عمل کردن بینی خود باید تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرند ؛ یعنی دوز داروی بیهوشی تا حدی بالا می رود که فرد در طول عمل به طور کامل به خواب فرو رود. اما وقتی می گوییم بدون بیهوشی ، منظور این است که دیگر فرد در هنگام انجام عمل خواب نیست. بلکه جراح ، عمل بینی را با بی حسی موضعی به انجام می رساند. بدین صورت زیباجو در طول پروسه هوشیار است و نسبت به اتفاقات اطرافش در اتاق عمل آگاهی دارد. اما به سبب تزریق داروی بی حسی موضعی ، در بینی خود احساسی ندارد. جراحی بینی با بیحسی موضعی ممکن است با تزریق درون وریدی داروی آرامبخش نیز همراه گردد.

نکته ای که درمورد جراحی بینی بدون بیهوشی باید مد نظرتان قرار دهید این است که جراح بینی درمورد این مسئله تصمیم نهایی را می گیرد. یعنی ایشان شرایط و خواسته هایتان را ارزیابی کرده ، وضعیت سلامتی تان را بررسی می کند و سپس نوع بیهوشی را برای شما معین می کند.

چند ماه بعد از جراحی بینی میتوان باردار شد ؟

یکی از پرسش های پرتکرار خانم هایی که تمایل به بارداری دارند است که چند ماه بعد از جراحی بینی میتوان باردار شد ؟ در این راستا باید بدانید که باید زمانی برای حاملگی اقدام کنید که بهبودی تا حد خیلی زیادی حاصل شده باشد. چرا که در غیر این صورت احتمال اینکه نتیجه کار دستخوش تغییراتی شود نیز وجود دارد. معمولا در مورد عمل بینی گفته می شود که 6 تا 12 ماه باید صبر کنید تا در این مدت جراحت های جراحی به طور کامل بهبود پیدا کنند و ورم ناشی از عمل بینی برطرف شود.

عمل بینی برای ورزشکاران

شاید بعضی از افراد بر این عقیده باشند که ورزشکاران به دلیل اینکه همواره در معرض آسیب و ضربه هستند ، نباید جراحی بینی انجام بدهند. اما شایان ذکر است که اقدامات محافظتی برای دوره پس از عمل ارائه شده که انجام عمل بینی برای ورزشکاران را ممکن کرده است. این گروه از افراد به گفته پزشک جراحی بینی در تهران می توانند پس از جراحی کردن بینی خود از ماسک های محافظتی استفاده کنند تا در طول مسابقه حتی در صورت وارد شدن آسیب و ضربه ، ظاهر بینی تغییر نکند.

چگونه تورم بعد از عمل بینی را کنترل کنیم؟

تورم یک عارضه جانبی اجتناب ناپذیر بعد از عمل بینی است که بخشی از آن به واکنش بدن بعد از جراحی و بخشی از آن به احتباس مایعات در زیر پوست بینی نسبت داده می شود. برای کمک به فروکش کردن سریع تر ورم بعد از جراحی بینی ، پزشک دستورالعمل هایی را در اختیار بیمار قرار می دهد که با رعایت آنها می توان سرعت از بین رفتن این عارضه جانبی را افزایش داد. اقداماتی از قبیل بالا نگه داشتن سر، قرار دادن کمپرس سرد بر روی گونه ها و اطراف چشم ها و اجتناب از انجام فعالیت های فیزیکی سنگین از جمله اقدامات مفید می باشد.

جراحی بینی

آنچه باید درباره گچ بینی بدانید:

گچ یا اسپلینت بینی قطعه ای است که بعد از اتمام جراحی، پزشک بر روی بینی بیمار قرار می دهد تا علاوه بر کمک به کنترل تورم، به پوست در سازگار شدن با شکل و چارچوب جدید شکل داده شده در استخوان و غضروف یاری رساند. این اسپلینت به مدت تقریباً یک هفته بر روی بینی باقی می ماند و در طول این مدت باید از خیس شدن یا دستکاری کردن آن خودداری شود. بیمار به مطب پزشک مراجعه کرده و گچ بینی به دست پزشک برداشته می شود. اینجا نقطه تجربه کردن یک اتفاق شگفت انگیز یعنی مشاهده شکل جدید و زیبای بینی تان می باشد.

درصد مرگ در جراحی بینی

عمل بینی یکی از پر استقبال ترین فرایندها در میان جراحی های زیبایی است و علیرغم پیچیده بودن ماهیت آن در صورت اجرا به دست یک جراح بینی خوب، در رده کم عارضه ترین و بی خطر ترین جراحی ها قرار دارد. جراح بیی جلسه مشاوره را یک فرصت طلایی برای بررسی وضعیت سلامت بیمار و مرور سوابق پزشکی او معرفی می کند. وی تاکید می کند که بیماران و جراحان این جلسه را بی اهمیت تلقی نکنند چراکه اطلاعات ارزشمند به دست آمده در طول این جلسه می تواند بعنوان یک منبع اطلاعاتی سودمند برای ترسیم بهترین طرح درمان و اجرای فرایند در شرایطی با بالاترین ضریب حفظ سلامت و ایمنی بیمار مورد استفاده واقع شود. بسیاری از داوطلبین این فرایند، تجربه عمل بینی در تهران را به عنوان یک فرایند بی خطر یادآور می شوند .

جراحی بینی رایگان حقیقت دارد ؟

عمل بینی یکی از رایج ترین فرایندهای زیبایی بوده و در سراسر دنیا متقاضیان زیادی را به سوی خود جلب کرده است. استقبال خیل عظیمی از زنان و مردان از این فرایند زیبایی باعث شده است که برخی سودجویان از فرصت استفاده کرده و با تبلیغات کذب، بدون اهمیت دادن به سلامت افراد برخی را در دام سودجویی خود گرفتار کنند. برخی بنرهای تبلیغاتی از قبیل جراحی بینی ارزان یا عمل بینی رایگان یا تبلیغاتی از این دست مواردی هستند که باید بی توجه از کنار آنها عبور کنیم. حتماً شعار معروف کیفیت ارزان نیست را شنیده اید. به پشتوانه این جمله معروف می توان نتیجه گیری کرد که چنین تبلیغاتی کاملاً کذب است.

آموزش چسب زدن بینی بعد از عمل

عوارض عمل بینی چیست ؟

به گفته دکتر خوروش ، بهترین پزشک جراحی عمل بینی در تهران ، تنها با هدف کوچک کردن سایز بینی انجام نمی گیرد ، بلکه پزشک ، با انجام آن تلاش می کند در عین حفظ عملکرد بینی ، میان آن و دیگر اعضا صورت ، تناسب برقرار کند ؛ بنابراین می توان گفت ، رینوپلاستی روشی ایمن به منظور بهبود فرم ظاهری بینی می باشد. لازم به ذکر است ، در صورت عدم رعایت برخی از نکات ، امکان بروز عوارض و همچنین عدم دریافت نتایج مطلوب در افراد ، افزایش می یابد. این نکات عبارت اند از :

 • عدم دقت در انتخاب بهترین دکتر عمل بینی
 • عدم رعایت دستورالعمل ها و توصیه های ایشان

در ذیل به مواردی که احتمال بروز آن ها بعد از جراحی بینی در اثر عدم رعایت دو نکته فوق افزایش می یابند اشاره شده است :

 1. بی حسی
 2. عفونت
 3. آسیب دیدگی بافت بینی
 4. احساس درد شدید
 5. خونریزی
 6. غیر قرینگی حفره های بینی
 7. سوراخ شدن حفره میانی بینی
 8. مشکلات تنفسی
 9. کاهش حس بویایی
 10. تغییر رنگ پوست بینی
 11. و از این قبیل موارد

عوارض عمل بینی در پیری چیست ؟

امکان رشد خفیف بینی و در نتیجه بروز تغییر کوچک در فرم ظاهری آن در اثر افزایش سن وجود دارد ؛ چرا که ، بافت های متفاوت بدن ، از جمله غضروف ، استخوان ، بافت نرم و از این قبیل موارد در طول عمر انسان رشد می کنند. اما لازم به ذکر است ، تغییر ایجاد شده به قدری خفیف خواهد بود که چشمگیر نیست.

 

عمل بینی

چه جراحی هایی همزمان با عمل بینی قابل اجرا است ؟

هر بیمار ، از وارد شدن به از یک جراحی زیبایی ، اهداف و انتظارات خاص خود را دنبال می کند. برخی تنها می خواهند ایرادات موجود در بینی را درمان کنند و برخی دیگر ، علاوه بر رفع ایردات و ناهنجاری های بینی ، تصمیم می گیرند با انجام همزمان عمل های زیبایی دیگر در صورت ، نتیجه کلی بهتری را در خصوص بالا بردن سطح جذابیت ، زیبایی و جوانسازی چهره دنبال کنند. در چنین شرایطی ، پزشک بعد از انجام معاینات لازم و بررسی های کامل روی صورت بیمار و نیز بررسی کامل و جامع پیشینه پزشکی و وضعیت سلامت عمومی فعلی بیمار ، در خصوص امکان انجام همزمان یک یا چند گزینه جراحی زیبایی دیگر در کنار جراحی بینی ، تصمیم گیری می کند. به طور کلی ، برخی عمل های زیبایی قابل اجرا به همراه عمل بینی ، شامل موارد زیر می باشد :

لیفت پلک

چشم های خسته ، باعث می شود که فرد ، پیر تر از سن خود به نظر برسد. جراحی لیفت پلک یا بلفاروپلاستی ، که می توان آنرا به همراه جراحی بینی انجام داد ، با هدف از بین بردن افتادگی پلک ها و رفع حالت پف آلود زیر چشم ها انجام می شود. با انجام همزمان این دو جراحی ، پزشک می تواند حالت تعادل و هماهنگی بین ویژگی های صورت را در طول یک جراحی ، ایجاد کند. نکته ای که در اینجا لازم به ذکر است این است که در صورت انجام عمل ترکیبی بلفاروپلاستی و رینوپلاستی ، ممکن است کبودی بعد از جراحی بیشتر باشد ولی معمولاً بعد از یک دوره یک تا دو هفته ای رفع می شود.

لیفت ابرو

انتخاب انجام همزمان لیفت ابرو و رینوپلاستی می تواند یک گزینه خوب به شمار آید. لیفت ابرو و پیشانی ، با بالا کشیدن ابروها ، می تواند چهره را جوان و شاداب تر نشان دهد و چین ها و خطوطی که با شکل گیری بین ابروها یا ناحیه پیشانی ، باعث اخم آلود به نظر رسیدن چهره می شوند از بین ببرد. جراحی لیفت ابرو بخشی از عمل لیفت پیشانی محسوب می شود. جراحی بالا کشیدن ابرو با لیفت ، اغلب با روش اندوسکوپی انجام می شود و با ایجاد تنها چند برش کوچک ، جراح می تواند تغییرات  مثبت قابل ملاحظه ای را در یک سوم بالایی چهره ایجاد کند.

پرسش و پاسخ جراحی بینی

در این بخش به سوالات پرتکراری پرداخته ایم که عموماً مراجعه کنندگان از دکتر بهزاد خوروش ، بهترین دکتر عمل بینی در تهران  ، هنگام مراجعه به مطب ایشان در ونک از ایشان می پرسند. اگر زمان کافی برای مطالعه تمام مقاله را ندارید ، می توانید با مراجعه به این قسمت پاسخ پرسش خود را دریافت نمایید.

 • بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی چه زمانی است ؟

طبق علم پزشکی ، بهترین سن جهت انجام عمل زیبایی بینی برای دختران بعد از 14 سالگی و برای پسران بعد از 16 سالگی است ، زمانی که رشد بینی کامل شده باشد.

 • آیا پس از جراحی بینی استفاده از تامپون ضروری است ؟

خیر ، معمولا در حال حاضر دیگر پزشکان از تامپون استفاده نمی کنند.

 • آیا می توان جراحی زیبایی بینی و جراحی پولیپ را همزمان انجام داد ؟

بله این کار امکان پذیر است.

 • دوره نقاهت جراحی بینی چقدر است ؟

معمولا بیماران پس از گذشت 1 هفته می توانند فعالیت های روزانه خود را انجام دهند.

 • آیا امکان رینوپلاستی با لیزر وجود دارد ؟

خیر ، فقط می توان برش های عمل بینی را با لیزر ایجاد کرد.

 • مدت زمان انجام جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

با توجه به پیچیدگی عمل بینی ، مدت زمان آن متفاوت است ؛ اما معمولا بین 1 الی 3 ساعت طول می کشد.

 • کدام یک از روش های باز و بسته جهت انجام جراحی رینوپلاستی بهتر است ؟

هیچ کدام از این روش های جراحی بینی بر دیگری ارجعیت ندارند ، بلکه با توجه به شرایط بیمار و تشخیص پزشک انتخاب می شوند.

 • آیا پس از عمل زیبایی بینی ، نیاز به بستری شدن در بیمارستان است ؟

خیر ، معمولا بیماران در همان روز مرخص می شوند.

 • با گذشت چه مدت پس از جراحي بيني ، ورم و کبودی بهبود می یابند؟

از بین رفتن ورم و کبودی بعد از جراحی بینی بستگی به پوست بیمار دارد اما در بیشتر بیماران پس از برداشتن پانسمان ورم و کبودی نیز از بین می رود.

 • آیا با گذشت مدتی پس از عمل دماغ گوشتی ، بینی آن ها به حالت اولیه خود برمی گردند ؟

در گذشته امکان بازگشت پذیری بینی های گوشتی وجود داشت اما در حال حاضر جراحان متخصص زیبایی از روش هایی استفاده می کنند که بازگشت پذیری بینی های گوشتی را به صفر رسانده است.

 • آیا پس از جراحی بينی ، بیمار درد زیادی را حس می کند ؟

خیر اینطور نیست ، بیماران پس از اتمام عمل زیبایی بينی درد خفیفی دارند که آن هم با مسکن رفع می شود.

 • آیا پس از عمل دماغ ، بیمار دچار مشکلات تنفسی می شود ؟

اگر جراحی بینی توسط دکتر غیر متخصص انجام شود ممکن است مشکلاتی مانند مشکل تنفسی در بیمار به وجود آید اما در صورتی که پزشک به اندازه کافی مجرب باشد ، مشکلی پیش نمی آید.

 • تا چه مدت پس از عمل زیبایی بینی نیاز به استفاده از چسب وجود دارد ؟

مدت زمانی که بیمار باید چسب بزند توسط پزشک تعیین می شود که بسته به شرایط بیمار متفاوت می باشد.

 • با گذشت چه مدت بعد از عمل بینی می توان بخیه های بینی را کشید ؟

معمولا پس از گذشت 5 تا 7 روز بعد از رینوپلاستی ، بخیه ها را می کشند.

 • هزینه عمل بینی چقدر است ؟

هزینه جراحي بيني در هر فرد ، با توجه به پارامترهای بسیار متغیر می باشد به همین علت به تمامی افراد زیباجو که قصد کسب اطلاعات در این باره را دارند ، توصیه می گردد به بهترین دکتر عمل بینی در تهران ، مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند ؛ پس از انجام معاینات مورد نیاز ،  دکتر عمل بینی خوب و ماهر هزینه رینوپلاستی را به شما اعلام می کند.

 • آیا بیمه هزینه عمل بینی  را متقبل می شود ؟

بیمه ، کل یا بخشی از هزینه جراحی های درمانی را پرداخت می کند ؛ اما هزینه هیچ کدام از عمل های زیبایی ، را متقبل نمی شود. بنابراین ، در صورتی که جراحی بینی ، جنبه زیبایی داشته باشد ، بیمه ، هزینه ای بابت آن پرداخت نخواهد کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]