تزریق ژل

همه چیز درباره تزریق ژل

تزریق ژل ، یکی از راه های جوانسازی پوست می باشد که تکنیکی غیر تهاجمی و ایمن و سریع است که با دو هدف حجیم سازی و برطرف کردن چین و چروک مورد استفاده قرار می گیرد. ( فوق تخصص پلاستیک )

آیا می دانید که بسیاری از علائم قابل رویت پیری به کاهش حجم مربوط می باشد ؟ وقتی بافت های صورت نازک می شوند ، خطوط اطراف بینی ، دهان و گونه ها ، شبیه به یک حفره کوچک به نظر می رسند ؛ تزریق ژل یا فیلر می تواند این حجم از دست رفته را جبران کرده و به صاف شدن چین و چروک ها و بازیابی چهره جوان تر کمک کند.

ژل ها ماده ای پر کننده هستند که دارای انواع مختلفی می باشند و در مناطقی از صورت تزریق می شود ؛ با تزريق ژل می توان خطوط عمیق از قبیل خط خنده ، خط اخم و خطوط عرضی پیشانی و خطوط مابین ابروها و چروک سطحی مناطقی ؛ از قبیل اطراف و زیر چشم ، اطراف لب را بر طرف کند و  برای برجسته کردن گونه و لب ها هم کاربرد دارد.

تزریق ژل

تزریق ژل صورت چیست ؟

با گذشت زمان در اثر افزایش سن و عوامل محیطی ؛ همچون اشعه خورشید و از این قبیل موارد چین و چروک هایی بر روی پوست ظاهر شده و همچنین شاهد کاهش حجم پوست نیز خواهیم بود ؛ با انجام تزريق ژل ، که یکی از روش های جوانسازی پوست بوده می توان علائم بروز یافته در اثر افزایش سن را برطرف کرده و سبب جوان تر به نظر رسیدن و شادابی پوست شد.

تزریق ژل زیر چشم چروک سطحی زیزر چم را برطرف خواهند نمود ؛ تزريق ژل لب و تزریق ژل گونه گذاری برای حجیم سازی و خوش فرم کردن لب و گونه ها استفاده می شود.

تزریق ژل چگونه چهره من را بهبود می بخشد ؟

تزریق ژل کاری بیشتر از فقط صاف کردن چین و چروک ها انجام می دهد ؛ هر چند نقش آن ها در صاف کردن چین و چروک ها و خطوط ، فوق العاده می باشد. در اینجا بخشی از مشکلاتی که با تزریق ژل قابل درمان می باشد ، آمده است :

 1. صاف شدن خطوط اطراف بینی و دهان
 2. ارتقا و بازیابی حجم برای شقیقه ها و گونه های فرو رفته
 3. کاهش خطوط عمودی لب
 4. برجسته کردن و ارتقا دادن لب
 5. صاف کردن چروک چانه
 6. بهبود دادن تقارن بین مشخصه های صورت

فیلرها از چه موادی ساخته شده اند ؟

انواع محصولات فیلر تائید شده توسط سازمان غذا و دارو وجود دارد که جراحان زیبایی مورد استفاده قرار می دهند ؛ به طور کلی فیلرها بر اساس مواد تشکیل دهنده آن ها ، طبقه بندی می شوند ؛ حتما از فیلرهایی با نام تجاری استفاده کنید که مورد تائید سازمان غذا و دارو بوده و توسط یک پزشک معتبر مثل یک جراح زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند.

هیالورونیک اسید ( HA )

هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی است که در پوست شما یافت می شود. این ماده به حفظ برجستگی و آبرسانی پوست کمک می کند ؛ فیلرهای HA معمولا نرم و ژل مانند هستند ؛ نتایج موقتی بوده و 6 تا 12 ماه یا بیشتر طول می کشد و ذرات آن به طور طبیعی ، جذب می شود. اکثر فیلرهای HA برای کمک به حداقل رساندن درد در طول درمان و پس از آن ، با لیدوکایین القا می شوند.

تزریق ژل پیشانی

در طول درمان چه انتظاری دارید ؟

تزریق فیلر پوستی ، یک روند غیر جراحی بوده و معمولا در یک جلسه کامل می شود ؛ درمان اولیه شما با مشاوره آغاز می شود که در طول آن ، شما متخصص خود را برای گفتگو درباره دغدغه ها و اهداف ، ملاقات می کنید.

در طول روند ، ناحیه مورد نظر تمیز شده و بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر قبل از تزریق ، مورد استفاده قرار می گیرد ؛ بیشتر فیلرها دارای لیدوکائین ، یک بی حس کننده ملایم ، می باشند که با هدف کمک برای به حداقل رساندن درد در طول و بعد از درمان ، به محصول اضافه شده است. متخصص ، مقدار معینی از فیلر را با یک به زیر پوست تزریق می کند.

بر حسب محصول و ناحیه درمان شده ، شما شاهد نتایج بلافاصله بعد از تزریق فیلر خواهید بود ؛ برخی بیماران ، کبودی و تورم ملایمی را تجربه می کنند ؛ ولی این موقتی بوده و چند روز بعد از تزریق ، فروکش می کند. شما می توانید بعد از درمان ، به فعالیت های طبیعی خود بازگردید ولی متخصص اغلب از شما می خواهد تا چند روز فعالیت های سنگین و ورزش انجام ندهید.

در طول مشاوره ، متخصص ، ناحیه درمان را ارزیابی کرده و تاریخچه پزشکی شما را بررسی می کند ؛ هر چند خطرات مرتبط با فیلرهای پوستی جزئی می باشند ، ولی شما باید تاریخچه پزشکی قبل از درمان ، آلرژی های خاص ، مشکلات پوستی و نورولوژیکی یا داروهایی که ایمنی و نتایج را به خطر می اندازد ، شرح دهید.

تزريق ژل چه مزایایی دارد ؟

 • نتیجه کاملا طبیعی دارد.
 • نیاز به داروی بیهوشی یا آرام بخش نیست و نیاز به جراحی ندارد و روشی غیر تهاجمی است.
 • نتایج حاصل از این روش با رضایتمندی بالایی از افراد برخوردار است.
 • در یک جلسه حدود 20 دقیقه قابل انجام است.
 • دارای تاییدیه سلامت از سازمان غذا و داروی FDA  آمریکا می باشد.
 • نکته قابل ذکر این است که تزريق ژل باید توسط پزشک با تجربه و انتخاب ژل مناسب انجام شود تا عوارض احتمالی را به حداقل ممکن خود برساند.

تزریق ژل پیشانی

اقدامات قبل و مراقبت های بعد از تزريق ژل

افراد باید اقدامات قبل و مراقبت بعد از تزریق ژل را جدی بگیرند که توصیه های لازم در جلسه مشاوره بیان خواهد شد تا روند بهبودی تسریع یابد و نتایج مطلوبی را حاصل نمایید.

 1. قبل از تزريق ژل حدود یک هفته از خوردن داروهای غیر ضروری که موجب مشکل در انعقاد خون می شود ؛ از قبیل ایبوپروفن و آسپرین خودداری نمایید.
 2. از مصرف دخانیات و هر گونه مشروب الکلی به مدت 2 هفته قبل و بعد از تزريق ژل اجتناب نمایید.
 3. از ماساژ دادن محلی که تزریق انجام شده ، حداقل تا 24 ساعت خودداری کنید.
 4. اگر تزريق ژل به لب را انجام داده اید ، از تماس لب با آب گرم و مصرف نوشیدنی های گرم خودداری نمایید.
 5. از انجام فعالیت های ورزشی تا 24 ساعت خودداری نمایید.
 6. بهتر است تا مدتی طبق توصیه فوق تخصص پلاستیک بر روی ناحیه تزریق انجام شده ، نخوابید.
 7. توصیه می شود ، بانوان در روز انجام تزريق ژل ، بدون آرایش باشند.
 8. افراد تا ساعاتی پس از تزريق ژل ، باید از لمس کردن ناحیه مورد نظر خودداری کنند.
 9. استفاده از کرم ضد آفتاب پس از تزريق ژل ، ضروری می باشد.

ماندگاری تزریق ژل

نتایج تزریق ژل ، سریعا بر روی پوست نمایان شده و منجر به شادابی و جوان تر به نظر رسیدن پوست می شود ؛ اما متاسفانه نتایج بروز یافته دائمی نبوده و تاثیرات آن به مرور زمان از بین می رود ، چرا که بدن انسان از لحظه انجام تزریق ، آغاز به تجزیه آن می کند.

سرعت تجزیه هر کدام از ژل ها در بدن افراد متفاوت می باشد ؛ از این رو می توان گفت مدت زمان ماندگاری تزریق ژل ، در هر فرد متغیر می باشد.

کسانی که از نتیجه تزریق ژل راضی بوده اند ، می توانند پس از رفع اثرات آن مجددا تزریق انجام دهند ؛ لازم به تذکر است هر چه تعداد دفعات تزریق ژل ، بیشتر شود مدت زمان ماندگاری آن نیز افزایش می یابد ؛ سبک زندگی صحیح و رژیم غذایی سالم بر روی افزایش مدت زمان ماندگاری تزریق ژل ، تاثیر به سزایی دارد.

هزینه تزریق ژل

قیمت تزریق ژل خط خنده و به طور کلی هزینه تزريق ژل با توجه به نوع ژل و مقداری که مورد استفاده قرار می گیرد و محل درمان محاسبه خواهد شد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button