زمان مطالعه: 15 دقیقه

یکی از روش های جوانسازی پوست ، تزریق چربی می باشد که به منظور بر طرف کردن ایرادات ظاهری و حجیم سازی بافت های از بین رفته برخی نقاط مانند سینه و باسن انجام می شود. چربی نوعی فیلر طبیعی می باشد که با روش های مخصوص از بدن خود فرد برداشته شده و به نواحی مورد نظر تزریق خواهد شد. انتخاب پزشک با تجربه ، در کسب نتیجه مطلوب تاثیر گذار است. در این مقاله به طور کامل با پروسه مذکور آشنا شده و نمونه کارهای دکتر بهزاد خوروش ، بهترین جراح پلاستیک تهران را نیز مشاهده خواهید کرد.

تزریق چربی

تزریق چربی چیست ؟

تکنیک تزریق کردن چربی ، چربی را از نواحی دارای چربی اضافی ، مثل بخش بیرونی ران ها ، گرفته و به نواحی فاقد حجم مثل صورت ، دست ها ، سینه ها یا باسن ، انتقال می دهد. این روند بی خطر ، ماندگار و با دوام ، نتایج طبیعی را ایجاد می کند. هر سال ، هزاران نفر تحت درمان تزریق موفق چربی قرار گرفته ، و از نتایج درمان خود رضایت دارند.

چه زمان باید تزریق چربی انجام دهیم ؟

 • اگر نواحی صورت شما فرورفته و خط افتاده است.
 • اگر خواهان نتیجه بهتری نسبت به آنچه ، توسط فیلرهای موقتی فراهم شده هستید.
 • اگر می خواهید کانتور بدنتان را بهبود بخشیده ، اسکارها را اصلاح کرده ، تورفتگی های بدن را پر کرده و دستان و صورت خود را ، جوانسازی نمایید.
 • برای استفاده در بازسازی سینه ها ، برای پر کردن ناهماهنگی های کانتور ، یا پنهان کردن علائم آشکار ایمپلنت سینه

آیا شما داوطلب خوبی برای این پروسه جوانسازی هستید ؟

هدف از تزریق کردن چربی ، بزرگ کردن یا پر کردن نواحی دارای کمبود حجم می باشد. این نواحی ، اغلب شامل دست ها ، صورت ( و لب ها ) ، نواحی فرو رفته پوست ، سینه و باسن ( برای بزرگ کردن) می باشد. البته شما باید نواحی دهنده ای که بتوان از آن ها چربی گرفت ، را داشته باشید. شما باید فاقد مشکلات گردش خون ، ناشی از سیگار کشیدن یا موارد پزشکی باشید. برای اینکه بدانید برای انجام این پروسه گزینه مناسبی هستید یا خیر به یک فوق تخصص جراحی پلاستیک خوب در تهران مراجعه کنید.

کاربردهای تزریق چربی

تزریق چربی به صورت : اگر دارای خطوط صورت مثل خطوط لبخند و خطوط پنجه کلاغی هستید ، می توان چربی را به صورت شما تزریق کرد. اسکارهای آکنه و نواحی فرورفته صورت ، لب ها و گونه ها را نیز می توان پر کرد. جراح پلاستیک می تواند حتی از از تزریق کردن چربی ، برای به حداقل رساندن خطوط بین بینی و دهان ، اصلاح فرورفتگی های پوست یا به حداقل رساندن چروک های پیشانی ، استفاده نماید.

بزرگ کردن سینه با چربی : اگر می خواهید اندازه سینه های خود را افزایش دهید ، داوطلب خوبی برای انتقال چربی به سینه هستید.

ایمپلنت سینه به اضافه تزریق کردن چربی : اگر شکل سینه در طول روند ایمپلنت باید بهبود یابد ، پیوند چربی مفید واقع می شود. اگر بعد از ایمپلنت سینه ، ناهماهنگی هایی وجود داشته باشد ، می توان آن ها را به منظور ایجاد یک کانتور صاف و شکل بهینه در این اندام ، با چربی پر کرد.

بازسازی سینه : اگر بعد از جراحی برای درمان سرطان سینه ، این عضو شما دچار نقص هایی شده است ، تزریق کردن چربی می تواند روش موثری برای پر کردن این نواقص باشد. تزریق چربی یک گزینه برای بازسازی سینه ، بعد از ماستکتومی می باشد. به منظور رسیدن به حجم سینه کافی ، این روند یک فرایند چند مرحله ای است ، که به حداقل دو تا چهار روند تزریق متوالی ، نیاز دارد.

بزرگ کردن باسن با تزریق کردن چربی : بسیاری افرادی که خواهان داشتن باسن پرتر و گردتر هستند ، از تکنیک Brazillian butt lift برای داشتن باسنی زیباتر بدون استفاده از ایمپلنت ، استفاده می کنند. لیپوساکشن ، عموماً برای تراش دادن ناحیه اطراف و جمع آوری چربی خودی ، انجام می شود.

تزریق چربی در تهران توسط دکتر خوروش ، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک شمال تهران

 • جوانسازی دست با تزریق چربی :

تزریق کردن چربی به دست ها ، روش موثری برای اضافه کردن حجم به نواحی چروک ، پوشش دادن رگ های زیر پوست و بهبود دادن کیفیت پوست ، در طول زمان می باشد. اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردارید و نگرش مثبت و انتظارات منطقی دارید ، داوطلب خوبی برای این روند به شمار می آیید. دست ها به علت قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید بسیار زودتر از سایر اعضا بدن طراوت و شادابی خود را از دست داده و دچار پیری می شوند ؛ تزریق چربی در تهران یکی از بهترین روش های جوانسازی دست می باشد ، با این روش می توان چین و چروک های دست را از بین برد و شادابی و جوانی را به آن برگرداند.

 • تزریق چربی به چشم :

بسیاری از افراد با گودی و سیاهی زیر چشم درگیر می باشند ، آن ها می توانند با تزریق کردن چربی به چشم علاوه بر از بین بردن سیاهی و گودی زیر چشم زیبایی را نیز به آن بازگردانند ، این روش کاملا ایمن و بدون خطر می باشد و عوارضی را برای بیماران به همراه نمی آورد.

سایر کاربردها :

 • زاویه سازی فک
 • پر کننده خطوط خنده
 • جوانسازی دست و صورت
 • حجیم سازی و فرم دهی به باسن و سینه ها
 • حجیم سازی لب ، چانه ، گونه ها و فک تحتانی
 • اصلاح تو رفتگی قسمت هایی از صورت که حجم چربی کمی دارند.

تزریق چربی به لب

فرم دهی و حجم دهی لب ها امروزه به روش های مختلفی به انجام می رسد که تزریق چربی در تهران یکی از پرطرفدارترین تکنیک ها می باشد. به کمک چربی ساکشن شده از بدن خود فرد ، میتوان لب های باریک و خطی شکل را حجیم کرد و به فرم دلخواه رساند. انتظار می رود ماندگاری تزریق چربی به لب ، حدود 5 سال باشد. با توجه به اینکه طی این روند باید چربی از بدن خارج شود ، مدت زمان فرایند کمی طولانی بوده و حدود 60 الی 90 دقیقه در نظر گرفته می شود. در قیاس با تزریق ژل لب ، نتیجه بدست آمده ماندگارتر و نچرال تر می باشد ؛ چرا که از بافت طبیعی استفاده شده است.

انتخاب بهترین جراح پلاستیک تهران

جراحی را انتخاب کنید که بتوانید به او اعتماد کنید. جراح خود را بر اساس تحصیلات ، آموزش ، مدرک و تجربه در تزریق چربی در تهران و سطح احساس راحتی با او ، انتخاب کنید. همچنین می توانید نمونه کارهای ایشان در حوزه مربوطه را ملاحظه فرمایید و نسبت به انتخاب خود مطمئن گردید. چنانچه به دکتر خوروش ، بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران مراجعه نمایید ، می توانید انتظار داشته باشید که نتایج بسیار عالی برایتان به ارمغان می آید.

تزریق چربی - دکتر بهزاد خوروش

 مزایای و معایب تزریق چربی چیست ؟

مزایا :

 1. روشی غیر تهاجمی می باشد ؛ یعنی بدون ایجاد برش در سطح پوست تزریق انجام خواهد شد.
 2. ماندگاری این روش جوانسازی پوست ، طولانی و طبیعی بوده.
 3. احتمال بروز حساسیت در بدن وجود نخواهد داشت چرا که فیلر طبیعی بوده و از بدن خود فرد برداشته خواهد شد به همین دلیل با بدن فرد سازگاری دارد.
 4. نتایج این پروسه جوانسازی ، طبیعی ، دراز مدت و بی خطر است.

معایب :

 • آماده کردن بافت چربی قبل از تزریق ، در مقایسه با فیلرهای پوستی که از پیش آماده هستند ، وقت گیرتر است.
 • تزریق چربی گرچه ماندگار تر است ، ولی نسبت به فیلرها ، هزینه بالاتری دارد.
 • برای بزرگ کردن سینه یا اندازه باسن ، جهت دستیابی به نتیجه مطلوب ، به چند جلسه درمان نیاز دارید.

اسکارها و برش های تزریق چربی چگونه خواهند بود ؟

تنها اسکارها در این تکنیک ، در مرحله لیپوساکشن ایجاد می شوند ، که برای برداشتن چربی از نواحی دهنده ، مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جایی که برش های لیپوساکشن کوچک هستند ، اسکارها نیز کوچک بوده و در نواحی مخفی قرار می گیرند. گاهی اوقات بر حسب محل رسوبات چربی در بدن شما ، برش ها را نمی توان پنهان کرد. مقدار یا درجه اسکار ، به تکنیک جراح و تمایلات ژنتیکی شما بستگی دارد. بیشتر اسکارهای لیپوساکشن محو می شوند و با گذر زمان ، قابل رویت نمی باشند. اسکارهای قابل رویت ، اغلب زمانی ایجاد می شوند ، که کانولاهای بزرگ لیپوساکشن در بیماران دارای پوست تیره ، مورد استفاده قرار گیرند. در ویدئو زیر ، دکتر بهزاد خوروش ، بهترین دکتر برای تزریق چربی در تهران اطلاعاتی درباره پروسه را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اقدامات قبل از تزریق چربی

 1. یک جراح پلاستیک خوب در تهران ، دستورالعمل های قبل از جراحی کامل را فراهم کرده ، سوالات شما را پاسخ داده ، تاریخچه پزشکی کامل شما را دریافت کرده و آزمایش فیزیکی را ، برای تعیین مناسب بودن برای این روند ، انجام می دهد. همچنین دکتر عکس های قبل از جراحی را می گیرد.
 2. صرف نظر از نوع جراحی ، آب رسانی قبل و بعد از جراحی برای ریکاوری بهتر و بهترین نتایج ، اهمیت بسیاری دارد.
 3. قبل از جراحی حداقل 6 هفته قبل از روند ، جهت اجتناب از بهبود ضعیف زخم و ایجاد اسکار ، سیگار را ترک کنید.
 4. از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ، ویتامین ها و رژیم های خانگی ، که می تواند خونریزی را افزایش دهد ، خودداری کنید.
 5. از یکی از دوستان یا اعضای خانواده بخواهید ، تا شما را به منزل برساند و حداقل برای 24 ساعت اول بعد از جراحی ، مراقب شما باشد.
 6. در صورتی که به بیماری خاصی مبتلا هستید یا اینکه از داروی خاصی استفاده می کنید به پزشک معالج خود اطلاع دهید.
 7. اگر بدن شما نسبت به داروی خاصی حساسیت نشان می دهد، باید پزشک معالج خود را از این موضوع مطلع کنید.
 8. توصیه می شود افرادی که تصمیم به تزریق چربی در تهران گرفته اند حداقل از 1 ماه قبل از انجام آن از مصرف داروهای رقیق کننده خون پرهیز کنند.
 9. بهتر است مدتی قبل از انجام پروسه از مصرف الکل خودداری کنید.

مراحل تزریق چربی

چربی ها از برخی نواحی بدن خود فرد برداشته می شود. قسمت هایی از بدن مثل نواحی داخلی و خارجی ران و شکم که دارای بافت چربی می باشند از مناسب ترین نواحی برای برداشتن چربی می باشند. چربی از یک بخش از بدن برداشت شده ، شسته شده و خالص سازی می شود. سپس با دقت با سوزن های دارای طراحی ویژه ، به نواحی درمان تزریق می شود. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، گاهی لازم است جلسات چندین بار تکرار شود. تزریق چربی را می توان بعنوان یک فرایند سه مرحله ای شرح داد :

 • برداشت

بهترین جراح پلاستیک تهران ، ناحیه ای از بدن را برای برداشتن چربی انتخاب کرده و به آن ناحیه ، بی حسی موضعی تزریق می کند. سپس برش کوچکی در ناحیه برای برداشتن چربی ، با استفاده از تکنیک استریل ، وارد کردن کانولای متصل به سرنگ برای استخراج چربی ، ایجاد می شود.

 • خالص سازی و انتقال

بعد از تهیه مقدار چربی کافی از ناحیه دهنده ، بهترین دکتر تزریق چربی در تهران ، آن را برای آماده کردن سلول های چربی ، جهت انتقال به سرنگ های کوچکی که برای انتقال چربی مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، فرآوری می کند. برای خالص سازی از سانتریفیوژ یا فرایند فیلتراسیون ، برای از بین بردن ناخالصی ها قبل از تزریق ، استفاده می شود. در این مرحله بلافاصله بعد از برداشتن چربی ، به منظور جداسازی ناخالصی و مایعات از سلول های چربی ، در سانتریفیوژ قرار گرفته و با سرعت بالا چرخانده می شود. پس از جداسازی سلول های چربی آسیب دیده از نمونه گرفته شده ، بافت چربی های زنده آماده انتقال می باشند.

 • جایگذاری

در مرحله پایانی ، چربی سالم و خالص سازی شده با استفاده از سرنگ های مخصوص در زیر پوست تزریق خواهد شد. ناحیه تعیین شده برای دریافت تزریق ، آماده می شود. جراح پلاستیک ، سوزن یا کانولا را در نقطه برش محل درمان ، وارد می کند. برخی جراحان ، ماساژ دادن ناحیه را برای خلق یک کانتور رضایت بخش ، توصیه می کنند. برخی بر تکنیک جایگذاری برای خلق کانتور مناسب ، تکیه می کنند. ناحیه درمان بعد از تزریق ، پانسمان می شود.

لازم به ذکر است بعد از تزریق چربی ، بروز تورم طبیعی می باشد و برای مشاهده نتیجه نهایی تا برطرف شدن تورم باید صبر کنید. هدف جراح زیبایی و کل پرسنل کلینیک ، دستیابی به زیباترین و طبیعی ترین نتایج ، و نیز ایجاد یک تجربه جراحی راحت و آسان تا حد امکان ، برای شما می باشد.

نمونه کار فوق العاده تزریق چربی توسط دکتر خوروش ، جراح پلاستیک خوب در تهران

ریکاوری

 • تورم و کبودی در طول هفته اول ، قابل ملاحظه می باشد.
 • در هفته دوم ، کبودی فروکش می کند ؛ ولی تورم همچنان ادامه دارد.
 • در بیشتر موارد بین روزهای هفتم تا دهم ، بهبودی قابل ملاحظه است ؛ ولی هنوز شرایط لازم برای حضور در محافل عمومی را ندارید.
 • وقتی تورم کاهش یافت ، شما می توانید شاهد تغییرات باور نکردنی حاصل از درمان باشید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

 1. دوره نقاهت حدود 7 الی 10 روز می باشد و بعد از گذشت این مدت فرد می تواند فعالیت های روزمره خود را انجام دهد.
 2. بعد از انتقال چربی ، داشتن علائمی چون تورم ، کبودی و درد ، مخصوصا زیر چشم و لب طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست چرا که بعد از مدتی به تدریج بر طرف خواهد شد.
 3. برای تسکین و کاهش تورم تا 48 ساعت مصرف کمپرس یخ را فراموش نکنید.
 4. بعد از گذشت دو روز از فرایند انتقال بافت چربی ، استحمام مانعی ندارد ولی مراقب باشید که به ناحیه تزریق شده و نواحی که از آن چربی برداشته شده فشار وارد نشود و از ماساژ دادن این قسمت ها خودداری نمایید.
 5. تا یک هفته در معرض گرما و سرما ، نور مستقیم خورشید ، مواد محرک و حساسیت زا ، مواد شیمیایی و گرد و غبار قرار نگیرید.
 6. وارد شدن فشار به نواحی تزریق شده موجب حرکت کردن بافت چربی می شود ، به همین دلیل به مدت 7 الی 10 روز از ماساژ دادن آن امتناع کنید.
 7. به منظور کاهش تورم صورت ، بهترین دکتر تزریق چربی تهران از شما می خواهد مصرف سدیم را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید.
 8. تا چند هفته از انجام فعالیت های شدید ورزشی خودداری نمایید اما ورزش های سبک مانند شنا و پیاده روی بلا مانع می باشد.
 9. چنانچه در هفته های اول در صورت خود متوجه غیر قرینگی شدید نگران نباشید چرا که این حالت به دلیل تفاوت جذب تورم در دو طرف بدن می باشد و پس از مدتی بر طرف خواهد شد.

blank

ماندگاری تزریق چربی

مدت زمان ماندگاری نتیجه تزریق چربی ، در هر فردی متفاوت می باشد و نمی توان زمان دقیق برای آن بیان کرد اما در حالت کلی نتیجه تزریق پس از گذشت 6 ماه از بین می رود ، در صورتی که فرد مایل به افزایش مدت زمان ماندگاری آن باشد می تواند به طور مجدد تزریق را انجام دهد. زنده ماندن چربی و دوام نتایج به مهارت جراح ، چگونگی برداشت و خالص سازی چربی ، و چگونگی و ناحیه تزریق ، بستگی دارد. برای انجام موفق پیوند چربی ، یک جراح پلاستیک خوب در شمال تهران که از تجربه و دانش درباره تکنیک برخوردار بوده ، نیاز است. یک فرایند بنام گرافت میکروفت ، اگرچه به کار زیادی نیاز دارد ، ولی بهترین روش برای تضمین این مطلب است ، که بالاترین درصد چربی تزریق شده ، انجام شده است.

همچنین در نظر داشته باشید که منابع خونی نواحی که تزریق چربی در آن انجام می شود در میزان ماندگاری بافت چربی تاثیر گذار است ؛ زیرا در اغلب موارد بخشی از چربی ذوب شده و به اصطلاح تحلیل می یابد . در نتیجه پزشک به منظور جبران چربی های ذوب شده ، مقداری اضافه تر از حد معمول را تزریق می کند که این حجم اضافه نیز با گذشت 6 تا 8 هفته اول بعد از انجام این پروسه از بین خواهد رفت و پس از آن چربی های باقی مانده جذب نخواهند شد و ماندگاری بالایی خواهند داشت .

معایب تزریق چربی

مراجعه به پزشک بی تجربه می تواند فرد را با عوارض ناگوار تزریق چربی مواجه کند اما باید بدانید که عوارض بخشی طبیعی در هر پروسه زیبایی است این خطرات است که با گزینش پزشک خوب از احتمال وقوع آن ها کاسته می شود . برخی از این خطرات شامل :

 • در بعضی از افراد احتمال وقوع هماتوم و یا خونریزی وجود دارد که باید فورا به پزشک اطلاع دهید .
 • ایجاد عفونت در نواحی تزریق به دلیل عدم رعایت بهداشت ممکن است اتفاق بیوفتد.
 • اگر تزریق چربی به نحوه درست انجام نشود ممکن است منجر به ایجاد بافت اسکار و جای زخم گردد.
 • تزریق نادرست چربی می تواند منجر به نا متقارن شدن صورت آسیب رسانی به عصب آن و بی حسی های پوستی شود .
 • علاوه بر آن احتمال ایجاد کیست ها و آمبولی چربی و یا حتی سروما ( که یک نوع کیست از مایعات شفاف است )  با مراجعه به پزشک نا مناسب بالا خواهد رفت .
 • در آخر نیز در نظر داشته باشید که این عوارض به ندرت اتفاق می افتد اما با وجود این موضوع باید مواظب بوده و در انتخاب پزشک مناسب سهل انگاری نکنید .

نتایج

نواحی که چربی در آن ها تزریق شده ، صاف تر و نرم تر به نظر می رسند ، و شما چهره جوانتر و شاداب تری خواهید داشت. همچنین متوجه بهبود در بافت پوست نیز می شوید. وقتی تزریق چربی به شکل موفقیت آمیزی انجام گرفت ، یک منبع جدید خون از بدن ایجاد می شود ، و مواد مغذی مورد نیاز برای ادامه حیات چربی های منتقل شده ، را تامین می کند. وقتی این اتفاق افتاد ، نتایج اغلب دائمی می باشند. البته درصدی از چربی ها از ادامه حیات باز می مانند ، و به همین دلیل گاهی تکرار جلسات ، الزامی می باشد.

عوارض

با توجه به این موضوع که چربی منتقل شده در نقاط مورد نظر از بدن خود فرد تهیه شده است بدن او نسبت به آن واکنش نشان نمی دهد ، اما در برخی از موارد به علت عدم مهارت پزشک ممکن است مشکلاتی از قبیل بی حسی ، عفونت ، تجمع خون ، تجمع مایع و غیره برای بیمار به وجود آید.

هزینه تزریق چربی

هزینه نهایی تزریق ، بسته به عوامل متعددی متغیر می باشد به همین علت ما قادر به بیان قیمت آن نیستیم افراد برای اطلاع از هزینه دقیق این پروسه جوانسازی باید به پزشک مراجعه کنند ، پس از معاینه قیمت تزریق چربی در تهران مشخص می گردد. بنابراین می تواند به مطب دکتر خوروش ، بهترین جراح پلاستیک در شمال تهران بروید و از سوی ایشان معاینه شوید.

تزریق چربی بهتر است یا تزریق ژل ؟

با توجه به این که این امروزه تعداد پروسه های جوانسازی صورت و بدن زیاد شده اند ، اغلب متقاضیان بین دو پروسه ای که تا حدی در جهت یک هدف انجام می شوند مقایسه ای انجام می دهند . این قیاس به آن ها کمک می کند تا مناسب ترین پروسه را برای خود انتخاب کنند.

در پروسه تزریق چربی ، نکته مثبت این است که ماده تزریقی از بدن خود فرد گرفته شده و نگرانی این که از سوی بدن پس زده شود یا واکنش آلرژیک نشان دهد ، دیگر وجود نخواهد داشت. در تزریق ژل هر چند که از ماده هیالورونیک اسید که به طور طبیعی در بدن وجود دارد ، استفاده می شود اما ممکن است برخی افراد نسبت به تزریق این ماده حساسیت داشته باشند.

در روند تزریق کردن چربی ، جوانسازی پوست به طور طبیعی نیز تحریک می شود. اما فیلرها عموماً تنها همان هدف مورد نظر یعنی حجم دادن یا فرم دادن ناحیه هدف را دنبال می کنند. یکی از مزیت های تزریق چربی این است که می توان از این فرایند هم برای جوانسازی صورت و هم کانتورینگ بدن استفاده کرد ولی فیلرها تنها برای صورت قابل استفاده هستند. ماندگاری چربی تزریق شده در مقایسه با ژل تزریقی به نسبت بیشتر است.

در مورد دوره ریکاوری باید گفت که فرد بعد از تزریق ژل نهایتا بعد از 24 ساعت می تواند روتین روزانه را از سر بگیرد اما پس از تزریق کردن چربی ، به این دلیل که پروسه ساکشن نیز انجام شده است ، دوره ریکاوری طولانی تر و کمی دشوارتر می باشد و فرد نیازمند مراقبت های جدی تری است.

به طور کلی نمی توانیم دقیقا بگوییم کدام پروسه از پروسه دیگر بهتر است چرا که شرایط و خواسته های فرد مراجعه کننده در این امر تعیین کننده است. او می تواند در مورد خواسته های خود با پزشک صحبت کند تا ایشان به بهترین نحو راهنمایی اش کند.

تزریق چربی در بانوان باردار

زیبایی در دوران حاملگی برای بانوان به یک دغدغه تبدیل می شود ؛ چرا که به خاطر تغییرات ایجاد شده در بدنشان ، از حالت طبیعی و آرمانی خود دور می شوند. در این شرایط خانم ها به دنبال این هستند که تا حد امکان جذابیت خود را حفظ نمایند. یکی از راه هایی که در این زمینه وجود دارد ، تزریق چربی است. در وضعیت عادی ، انجام این پروسه تحت نظر یک متخصص ایمن و بی خطر است اما در بانوان باردار ، قضیه متفاوت خواهد بود. چرا که این شرایط بسیار خاص است و باید تمامی احتیاط های لازم در پیش گرفته شوند. تزریق برخی از داروها در این دوره ، می تواند به جنین و مادر آسیب بزنند ؛ مثل داروهای بی حسی و بیهوشی که در حالت نرمال خطری ندارند اما در زمان حاملگی نباید برای مادر مورد استفاده قرار بگیرند. توصیه جراح پلاستیک این است که خانم های عزیز بعد از گذراندن دوره حاملگی خود به تزریق چربی روی بیاورند تا سلامت خود و کودک شان حفظ شود.

سوالات متداول در مورد تزریق چربی

آیا هنگام تزریق کردن چربی دردی احساس می شود ؟

بروز کمی درد در تزریقات زیبایی اعم از تزریق نمودن چربی کاملا طبیعی است. میزان دردی که حین پروسه نمود پیدا می کند ، به حجم چربی که قرار است تزریق شود نیز بستگی دارد. هر چه به تزریق بیشتری نیاز باشد شما به مدت بیشتری تحت پروسه باقی می مانید و انتظار می رود به نسبت درد بیشتری را تجربه کنید. اما عموماً در اکثر شرایط میزان درد نمود یافته قابل تحمل است. البته اگر نسبت به این مسئله حساس هستید ، میتوانید با جراح پلاستیک خود مشورتی داشته و این پروسه را تحت بی حسی موضعی انجام دهید.

نتیجه تزریق چربی چقدر ماندگار است ؟

نمی توان در این خصوص به یک مدت قطعی اشاره کرده چون عوامل مختلفی در این مسئله تاثیر گذار هستند از جمله محل تزریق ، سن ، میزان چربی تزریق شده و واکنش بدن فرد به آن. هر چه مقادیر چربی تزریق شده بیشتر باشد ، ماندگاری اثر آن طولانی تر خواهد بود. همچنین در مورد تاثیر محل تزریق هم باید بگوییم گه برخی نقاط بدن که دامنه حرکتی محدودتری دارند ، چربی را بیشتر در خود حفظ می کنند.

با چند جلسه به نتیجه دلخواه می رسیم ؟

در پاسخ به این پرسش نیز باید بگوییم خواسته های شما از پروسه می توانند تعیین کننده جلسات تزریق باشند. طبیعتاً هر چه حجم درخواستی بیشتر باشد باید تعداد بیشتری جلسه پیوند چربی را پشت سر بگذارید. این را هم بدانید که نتیجه حاصل شده می تواند طولانی مدت باشد اما دائمی نیست و شما برای حفظ نتیجه باید حتماً پروسه را تکرار کنید.

آیا فقط از سن خاصی می توان تزریق چربی را انجام داد ؟

به طور کلی برای انجام این روند محدوده سنی خاصی ارائه نشده است ولی تا زمانی که پوست هنوز جوان بوده و نشانه ای از پیری روی آن پدیدار نشده است ، لزومی برای تزریق جوانسازی نیست. می توانید زمانی برای انجام این پروسه اقدام کنید که کم کم چین و چروک های پوستی در حال نمایان شدن می باشند ؛ یعنی حدوداً بعد از 20 سالگی.

آیا تزریق کردن چربی با بیهوشی عمومی انجام میشود ؟

پاسخ منفی است. این پروسه کم تهاجم بوده و لزومی ندارد فرد تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد. بلکه بی حسی موضعی خود در کاهش درد کارآمد است . گاهاً اگر فرد استرس زیادی داشته باشد ، پزشک داروی آرام بخش هم تجویز می کند.


برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]