09 دسامبر

اقدامات قبل از لیپوساکشن

اقدامات قبل از لیپوساکشن

اگر افراد اقدامات قبل از لیپوساکشن را جدی بگیرند و رعایت کنند نتایج مطلوب و مورد رضایت را بدست خواهند آورد لیپوساکشن از روش های مناسب برای حذف چربی های نقاطی از  بدن که با استفاده از ورزش و رژیم غذایی از بین نمی روند مانند پهلو ها و غبغب .

لیپوساکشن عملی نیست که به دوره ی نقاهت طولانی مدت نیاز داشته باشد لذا افرادی که تحت عمل لیپوساکشن قرار می گیرند طی زمانی کوتاهی بهبود می یابند .

کاندیدای مناسب لیپوساکشن افرادی هستند که در برخی از مناطق بدن خود دارای چربی انباشته شده می باشند که قادر به برطرف کردن آن با انجام ورزش و رژیم لاغری سخت نیستند .

اقدامات قبل از لیپوساکشن

اقدامات قبل از لیپوساکشن

  • از وضعیت سلامتی خودتان آلرژی و هر دارویی که مصرف می کنید پزشک متخصص فوق تخصص پلاستیک خود را مطلع گردانید .
  • 10 روز قبل از عمل و تا  10روز بعد از عمل از مصرف داروهایی مثل : آسپیرین-بروفن- یا ویتامین ها خودداری کنید این داروها می توانند باعث خونریزی شوند.
  • لطفا روز عمل از بکار بردن جواهرات و اشیاء قیمتی خودداری نمایید .
  • چند روز قبل از عمل و یک هفته پس از آن از نوشیدن نوشابه های الکلی اجتناب ورزید . الکل ممکن است باعث خونریزی و تداخل با سایر داروهایی که مصرف می کنید بشود .
  • روز عمل همراه شخصی به کلینیک آورده و برگردانده شوید .
  • ترتیبی دهید که روز اول پس از عمل همراه قابل اطمینان از شما پرستاری نماید .
  • شب قبل از جراحی و صبح روز عمل حمام نمائید و موها و صورتتان را با شامپو بشویید .

عوارض لیپوساکشن

عوارض لیپوساکشن به روش تامیسنت بدون بیهوشی می تواند امکان ایجاد ناصافی در سطح پوست باشد .زیرا چربی خارج شده ممکن است بصورت یکنواخت برداشته نشود و در بعضی مناطق برجستگی و یا فرورفتگی را سبب شود .

همچنین تورم ، کبودی درد پس از عمل از عوارض دیگر آن است و امکان آمبولی چربی نیز وجود دارد ولی در روش تامیسنت احتمال آن بسیار پایین تر از روش لیپوساکشن یا بیهوشی عمومی است .

معمولا عوارض لیپوساکشن در مواردی که حجم چاقی موضعی زیاد و وسیع نباشد کم است وفقط درد وتورم مختصری دارد .

هزینه لیپوساکشن

هزینه ليپوساکشن بر اساس میزان چربی نواحی تحت درمان و دستمزد جراح پلاستیک محاسبه می شود که در افراد مختلف متفاوت است و در جلسه مشاوره حضوری و معاینه بالینی بیان خواهد شد .

  دکتر بهزاد خوروش

جراح پلاستیک – فوق تخصص جراحی پلاستیک

رینوپلاستی – لیفت صورت – جراحی بینی

درباره نویسنده

دکتر بهزاد خوروش | فوق تخصص جراحی پلاستیک
دکتر بهزاد خوروش فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و فک و صورت و همچنین عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضو انجمن جراحان پلاستیک امریکا می باشند. ایشان با علم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری جراحی زیبایی و پلاستیک از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله می باشند.

پاسخ

دو + 15 =