زمان مطالعه: 4 دقیقه

ترمیم بینی

عمل ترمیم بینی در چه مواردی انجام می شود ؟ پس از انجام اولین جراحی زیبایی بینی ، ممکن است ایرادات بینی به طور کامل برطرف نشود و حتی در برخی موارد امکان دارد جراحی بینی اولیه منجر به بروز ایراد در بینی گردد یا این که نتیجه جراحی بینی مطابق خواسته بیمار نباشد ، در این شرایطمی بایست جراحی ترمیمی بینی انجام شود.

ترمیم بینی

جراحی ترمیم بینی

هر چند همه دوست دارند ، جراحی بینی شان در اولین بار با موفقیت انجام شود ، ولی گاهی مشکلات و خطاهایی رخ می دهد ، و نتایج معکوسی را بر جای می گذارد ، که انجام جراحی ثانویه برای درمان و اصلاح این بدشکلی را ، به امری الزامی تبدیل می نماید.

ترمیم کردن بینی ، می تواند به حل مشکلات ساختاری و عملکردی در بینی کمک کرده ، نقص های زیبایی را رفع نموده و در نهایت نتایج زیبایی را ، که از همان ابتدا همیشه در جستجوی آن بودید ، به شما هدیه بدهد.

ترمیم بینی چیست ؟

دلایل متعددی ، قرار گرفتن تحت جراحی بینی ترمیمی ، را به امری الزامی تبدیل می نماید و نوید و خبر خوش دکتر خوروش این است ، که صرف نظر از میزان دشواری و پیچیدگی این روند ، او قبل از قرار گرفتن شما تحت جراحی ترمیمی بینی ، بهترین پیشنهادات را در اختیار شما قرار می دهد.

بیشتر اوقات یک جراحی بینی اولیه ، نمی تواند هدف های معین شده زیبایی و عملکردی استاندارد را محقق نموده و در نتیجه ، تغییرات شگرفی که بیمار در جراحی بینی اولیه خود ، در آرزوی دستیابی به آن ها بوده است ، حاصل نمی شود.

در گذشته در جراحی رینوپلاستی ، استخوان و غضروف بیش از اندازه از ساختار بینی برداشته می شد ؛ در حالی که در عصر حاضر با پیشرفت تکنولوژی و تکنیک های رینوپلاستی ، برای ایجاد یکپارچگی در ساختار این اندام ، در صورت نیاز استخوان یا غضروف به بینی پیوند زده می شود.

رینوپلاستی ترمیمی ، می تواند مشکلات عدم تقارن ، جای زخم قابل رویت ، بهبود ضعیف و هر گونه نارضایتی که بیمار در پل ، نوک یا سوراخ های بینی خود دارد ، را درمان کند.

مزایای رینوپلاستی ترمیمی چیست ؟

  • بهبود تقارن بینی
  • بهبود عملکرد تنفس
  • امکان تکمیل نمودن اهداف زیبایی ناقص مانده ، در رینوپلاستی قبلی
  • بهبود تناسبات بینی
  • کاهش جای زخم های قابل رویت
  • رضایت مندی بیشتر از چهره

چه کسانی داوطلب ایده آل برای رینوپلاستی ترمیمی هستند ؟

اگر شما به هر دلیلی از جراحی بینی قبلی خود ناراضی هستید ، رینوپلاستی ترمیمی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. تمایز قایل شدن بین تصورات زیاده خواهانه ، در خصوص نتیجه جراحی که طبیعی بوده و تا حدی قابل انتظار است ، و موضوعاتی از قبیل نقص های قابل توجه در نوک بینی ، سوراخ های بینی ، پل بینی یا مشکلات تنفسی ایجاد شده در اثر ساختار ناقص بینی ، که واقعاً مشکل آفرین هستند ، از اهمیت زیادی برخوردار است.

بهترین روش برای تعیین بهترین مسیر ، مراجعه به یک جراح ماهر و با تجربه ، مشاوره با او ، مطرح کردن مشکلات و دغدغه ها ، و گوش فرا دادن به توصیه های او در خصوص چگونگی درمان این مشکلات ، می باشد.

چرا برای جراحی بینی ترمیمی دکتر خوروش را انتخاب می کنید ؟

جراحی بینی ترمیمی ، جزو ظریف ترین و پیچیده ترین جراحی های بینی می باشد ؛ بنابراین جراح انتخابی شما باید از تسلط و احاطه کامل ، بر تمام ابعاد این نوع جراحی برخوردار باشد. دکتر خوروش ، بخش عمده ای از عمر کاری خود را صرف کسب تجربه کامل ، در خصوص تکنیک های منحصر بفرد رینوپلاستی نموده و می تواند ، شما را در دست یابی به نتایج جذاب و طبیعی که در جراحی بینی اولیه خود ، به دنبال آن بودید و در دستیابی به آن ناکام مانده اید ، یاری رساند.

زمان مناسب ترمیم بینی

بدیهی است پس از جراحی بینی بینی دچار تورم می باشد و قاعدتا با گذشت زمان و کاهش تورم ممکن است ایرادات دیگری در بینی رویت شود ، لذا توصیه می شود  حداقل پس از گذشت یکسال از اولین جراحی بینی و بهبود زخم های حاصله از جراحی بینی اولیه ، جراحی بینی ترمیمی صورت گیرد.

چنانچه قبل از این موعد جراحی ترمیمی بینی صورت گیرد و اقدام به اعمال تغییرات در بینی انجام شود به دلیل فعال بودن روند ترمیم زخم ها در خونرسانی و ترمیم بینی اختلال به وجود آمده و گاها منجر به عوارض غیر قابل بازگشت خواهد شد.

البته در برخی موارد از قبیل بروز برجستگی جزئی در بینی که با سوهان کشی قابل درمان است و یا جمع تر کردن پره های بینی بنا به صلاحدید جراح بینی می توان پیش از یکسال اقدام به جراحی مجدد بینی نمود.

 

 

تکنیک های مورد استفاده در جراحی ترمیم بینی

در حالت کلی فرآیند جراحی بینی اولیه و ترمیمی تفاوتی با هم ندارند ، اما مسلما جراحی ترمیمی بینی نیازمند تمرکز و تجربه بیشتر جراح بینی است. جراحی ترمیمی بینی نیز مانند سایر انواع جراحی های بینی به هر دو روش جراحی بینی باز و بسته قابل انجام است.

در مواردی که ایرادات بینی جزئی باشد جراح بینی از طریق جراحی به روش بسته اقدام به رفع ایرادات بینی می نماید ، اما در صورت وجود ایرادات پیچیده تر به دلیل امکان نیاز به اشراف بهتر روی بینی و تقویت بافت و غضروف بینی ، جراحی بینی به روش باز مورد انتخاب فوق تخصص پلاستیک قرار می گیرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]